Bugün, 11 Ağustos 2020 Salı


Menemen'de iftar bir başka güzel

Menemen Belediyesi'nin geleneksel olarak düzenlediği İftar Sofraları'nın ilkinde kamu kurum ve kuruluşları yöneticileri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum örgütleri yöneticileri ve işadamları bir araya geldi. İftarda davetlilere geleneksel

Menemen Belediyesi'nin geleneksel iftar sofralarına bu yıl da Tepe Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen iftar sofrasıyla başlandı. İlk iftara yaklaşık 500 kişi katıldı.   

 

Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin'in ev sahipliğinde düzenlenen iftara; Menemen Kaymakamı Mustafa Gürdal, Cumhuriyet Başsavcısı Serbülent Sancar, Kamu ve Sivil Toplum Kuruluşları Amir, Başkan ve Yöneticileri, Siyasi Partilerin Başkan ve Yöneticileri, Belediye Meclis Üyeleri ile gaziler ile belediye birim amirleri, muhtarlar, ilçede iş ve cemiyet dünyasından ünlü simalar katıldı.

Ezan okunup iftarlar açılmadan önce İlçe Müftüsü İsa Solmaz'ın yaptırdığı duanın ardından oruçlar açıldı.

Bana manevi bir güç katıyor”

Ramazan'ın anlam ve önemini belirten Belediye Başkanı Tahir Şahin, konuşmasında, öncelikle davete icabet ettikleri için davetlilere teşekkür ederek sözlerini şöyle sürdürdü, Hepinizin bildiği gibi ramazan ayı birlik beraberliğin, kardeşlik, hoşgörü, sevgi ve saygının en üst noktaya çıktığı bir süreçtir. Ramazan akşamlarımızda bu yıl 9'uncusunu düzenleyeceğimiz sokak iftarlarımıza devam edeceğiz. Her akşam köylerimizde veya mahallelerimizden birinde vatandaşlarımızla birlikte iftarımızı yapacağız. Bu iftarların yol yapmak, park yapmak kadar vatandaşa hizmet götürmek kadar manevi bir güç kattığını düşünüyorum. Emeği geçen tüm Belediye Ailemize teşekkür ediyorum.”

Daha sonra söz alan İlçe Kaymakamı Mustafa Gürdal da, Ramazanı Şerifinizi tebrik ediyorum. Allah gelecek seneye de ulaştırmayı nasip etsin. Ramazan bilindiği üzere birlik beraberlik ve yardımlaşmanın pekiştiği bir ay. Bizde dayanışma ve kardeşlik, birlik beraberlik ruhu olduğu müddetçe hiçbir zorluk bizi yıkamaz. Bu duygularla hepinize ve ailenize sağlık diliyorum” dedi.

İftara katılan beş yüz kadar davetlinin katılımıyla İlçe Müftüsü İsa Solmaz'ın yaptığı şükür duasının ardından oruçlar açıldı. Davetlilere geleneksel Osmanlı şırası dağıtıldı. İftara katılan davetliler, verilen iftar yemeği dolayısıyla kendilerini bir araya getirdiği için Başkan Şahin'e teşekkür ederek ayrıldılar.

Öte yandan Menemen Belediyesi'nin sokak iftarı her akşam ayrı bir mahallede devam edecek.