Menemen'de Uyuşturucuya Geçit Yok 

16 Ağustos 2019 tarihinde Menemen İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün başlattığı uyuşturucu kullanımı ve ticaretine yönelik operasyon kapsamında...


16 Ağustos 2019 tarihinde Menemen İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün başlattığı uyuşturucu kullanımı ve ticaretine yönelik operasyon kapsamında Ahıhıdır mahallesinde şüphe üzerine durdurulan H.D isimli şahıstan 27 gram uyuşturucu madde ve Asarlık bölgesi girişinde yunus timlerince yapılan kontrollerde şüphelenilerek durdurulan E.N, Y.G, S.B isimli şahıslardan da ayrı ayrı poşetlenmiş 7 adet uyuşturucu madde ele geçirildi. 
Edinilen bilgilere göre şüphelilerin sorguları doğrultusunda F.D isimli şahıstan da 14 adet satış için paketlenmiş esrar maddesi ele geçildi. Yakalanan şahıslar ve ele geçirilen malzemelerle ilgili gerekli işlemler yapılarak şahıslar mahkemeye sevk edildi. Şüphelilerden F.D çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. 
Ayrıca şüphelilerin verdiği ifadeler sonucunda uyuşturucu maddeleri Menemen Ovası Ortaköy mevkiinde bulunan bir şahıstan temin ettikleri bilgisi üzerine incelenen tarlada mısır fidanlarının arasına dikilmiş esrar fideleri tespit edilerek tarla ve kulübe sahibinin tespiti için alan takibe alındı.
Takip sonuçsuz kalmadı: 4,5 kilo esrar
Yaklaşık 48 saat süren takibin ardından mısır tarlasına gelerek hint kenevirlerini sulamaya başlayan A. T. (63) suçüstü yakalandı. Bunun yanı sıra bölgeye çalıntı olduğu tespit edilen motosikletle gelerek şüpheli hareketlerde bulunan H.D isimli şahıs da yakalandı.
Şahsın yakalandığı tarlada ve kullandığı çiftlik evinde yapılan arama sonucu 122 kök dişi hint keneviri bitkisi ve kurutulup kullanıma hazır hale getirilmiş 4,5 kg esrar maddesi ile birlikte çalıntı motosiklet de ele geçirildi. 
Olayla ilgili soruşturma devam etmekte. 
Haber S. Derya BOSUT