Bugün, 15 Ağustos 2020 Cumartesi


Menemen’de Sağlık çalışanlarına Hatıra Ormanı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin başlattığı “Sağlık Kahramanları Hatıra Ormanı” uygulaması İzmir’de ilk  olarak Menemen’de hayata geçirildi. Yaklaşık 6 hektarlık alana Menemen’de görev yapan sağlık çalışanları için 620 fidan dikildi. 

Yahşelli Mahallesi Çınarlıdere mevkiinde yapılan dikim töreninde konuşan Orman Bölge Müdürü Zafer Derince “Yeni tip koronavirüs salgını süresince Sağlık Çalışanları adına oluşturulan hatıra ormanının İzmir’de ilk noktası Menemen ilçesi oldu. 

Sağlık İl Müdürlüğümüzden aldığımız rakamlara göre 62 bin adet sağlık çalışanımız var. İzmir’in çeşitli yerlerinde toplam 400 hektarlık alana her biri sağlık çalışanımız için ayrı ayrı fidan dikmeye devam edeceğiz.  Diktiğimiz fidanlara da sağlık çalışanlarımızın isimlerini vereceğiz.” dedi.

Hatıra ormanı dikim alanına gelenleri karşılayan AK Parti Menemen İlçe Başkanı Muzaffer Sıtkı Yüksel “ Sağlık çalışanlarımız adına Menemen’de bir ilke imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Onların fedakarlıkları ve haklarını ödememiz belki çok zor. Türkiye genelindeki bakanımızın da açıkladığı tabloda göründüğü üzere herkes bu süreçte birbirinden kaçarken doktorlarımız hastalığın üzerine üzerine gitmiştir. Tablo itibariyle de hem iyileşenlerin sayısında artış yaşanmış, hem da hayatını kaybeden hastaların sayısında çok büyük orada düşüş yaşanmıştır. Hepsine çok teşekkür ediyoruz “ dedi.

Yapılan bu etkinliğin sağlık çalışanları için çok anlamlı ve gurur verici olduğunun dile getiren Menemen Devlet Hastanesi Başhekimi Yalçın Yıldırım “ İzmir Bölge Orman Müdürlüğü’yle birlikte hastanemizde yaklaşık 600 taneye yakın çalışan adına ithaf edilen Menemen Devlet Hastanesi Covid - 19 Pandemi Hatıra Ormanı fidan dikimini gerçekleştirdik. Yapılan bu etkinlik çok güzel ve değerlidir. Biz sağlık çalışanlarını onore eden bir davranış oldu. Bu hazırlığı yapan Ege Orman Müdürlüğüne, İl ve İlçe sağlık Müdürlüğümüze ve Parti teşkilatlarına tüm çalışanlarım adına teşekkürlerimi sunmak istiyorum.” dedi. 

Hatıra ormanı dikim törenine, Menemen Kaymakamı Mustafa Özkaynak,  İzmir İl Sağlık Müdürü Mehmet Burak Öztop, Menemen İlçe Sağlık Müdürü Ayşe Alkurt,  İzmir Orman Bölge Müdürü Zafer Derince,  AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, AK Parti Menemen İlçe Başkanı Muzaffer Sıtkı Yüksel, Menemen Devlet Hastanesi Başhekimi Yalçın Yıldırım, ilçede görev yapan doktorlar, hemşireler ve yardımcı sağlık personelleri katıldı.  

Haber Gökay ÖZALP