Bugün, 3 Temmuz 2020 Cuma


Menemen'de Kan Bağışı Kampanyası

Menemen ilçesinde Eğitim-Bir-Sen öncülüğünde öğretmen, idareci ve velilerin katılımıyla kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Korona virüs (Covid -19) salgını süresince kan stoklarında ciddi düşüş yaşayan Kızılay’ın çağırısı ile birlikte Eğitim Bir-Sen Menemen kan bağışı kampanyası düzenledi. Eğitim Bir-Sen Menemen Şube Başkanı Kenan Kılıç, Egekent 2 pazaryeri yeri yanında gerçekleştirilen etkinlikte yaptığı konuşmada, sendika olarak pandemi sürecinde kan ihtiyacıyla ilgili duyarlılığı artırarak kan bağışı kampanyası çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

Çok sayıda idareci, öğretmen ile velinin etkinliğe katıldığını aktaran Kılıç, şunları kaydetti:

“Biz eğitimciler birliği sendikası olarak pandemi sürecinde Milletimizin kan ihtiyacı ile ilgili duyarlılığımızı ortaya koyarak Türkiye Genelinde ve İzmir’de ve Menemen’de kan kampanyası çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Eğitimciler Birliği Sendikası olarak Egekent 2 Pazar yerinin orada bu çalışmamızı gerçekleştiriyoruz. Egekent 2 Ortaokulu, Ulukent Ortaokulu, Menemen Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Menemen Gazi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi okullarımızda ki öğrencilerimizin velileri ve vatandaşlarımızla beraber pandemi sürecinde milletimizin çok acil ihtiyacı olduğu kan kampanyasına destek veriyoruz. Ülkemize, milletimize ve memleketimize bu hayırlı hizmetlerin verilmesi konusunda elimizden geleni yaptığımız gibi vatandaşlarımıza da teşvik olsun diye bu çalışmayı yaptık. Yoğun bir katılım var. Katılığım en üst seviyede olabilmesi için çok çalıştık. Günlerce bunun afiş ve reklamlarını yaptık. inşallah çok güçlü bir kan kampanyası yaptığımızı düşünüyorum.” dedi.

Türk Kızılay Şube Başkanı Serkan Orun da etkinliğe katılanlara teşekkür etti.  

Haber Gökay ÖZALP