Bugün, 7 Temmuz 2020 Salı


MENEMEN´DE UYUŞTURUCUYA GEÇİT YOK

Menemen İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği´nin uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yönelik baskınları devam ediyor.

 Menemen İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği´nin uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yönelik baskınları devam ediyor.

Menemen´de görev yapan Asayiş Amiri Genç komiser ve ekip arkadaşlarının on gün önce aldığı istihbarat doğrultusunda gerçekleştirmiş olduğu fiziki takip ve araştırma çalışmalarının ardından ihbar aldığı şahsın Gölcük mahallesi 438 sokakta ve Uğur Mumcu mahallesi 1265 sokaktaki ikamet adreslerini tespiti üzerine vakit kaybetmeden eş zamanlı olarak operasyon düzenlendi.

Yapılan operasyonda şüpheli olarak yakalanan uyuşturucu ticareti ve terör örgütü üyeliğinden kaydı bulunan ve uyuşturucu ve silah ticareti yaptığı yönünde sabıkası olan  ?İ.K.´ isimli şahsın ikamet adreslerinde yapılan aramada

- bir adet 7.65 mm Walter marka siyah renkli ruhsatsız tabanca,

- Tabancaya ait bir adet şarjör,

- Şarjör de basılı 5 adet olmak üzere 13 adet 7.65 mermi,

- 18 adet kısa 9  mermi,

- 11 poşet içerisinde 275 Gr skang

- 15 Gr esrar

- 20 Gr esrar tohumu

- Bir adet hassas tartı ve çok sayıda küçük poşet ele geçirildi.

Yakalanan İ.K.  isimli şahıs gözaltına alınarak uyuşturucu ticareti yapmak ve kullanmak suçundan işlem yapıldı. Tutuklanarak ceza evine gönderildi. 

Haber: S. Derya BOSUT