Bugün, 14 Temmuz 2020 Salı


MENEMEN´DE MUHARREM İNCE SEÇİM BÜROLARI AÇILDI

CHP Menemen İlçe Örgütü, Uğur Mumcu Mahallesi ve Kent- 2´de, Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce´nin Seçim Bürolarını törenle hizmete açtı. Cumhuriyet Halk Partisi´ni iktidar, Muharrem İnce´yi Cumhurbaşkanı yapmayı hedefleyen yüzlerce vatandaşın katılımıyla

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27Dönem Milletvekili Genel Seçimleri´ne yönelik çalışmalarına hızla devam eden CHP Menemen İlçe Örgütü; Uğur Mumcu Mahallesi ve Kent- 2´de, Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Seçim Bürolarını törenle hizmete açtı.

 

Seçim bürolarının açılışlarına; Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, İzmir Milletvekili Adayları Hatice Zeybek, Ali Engin ve Mehmet Birlik, İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi Sadettin Coşkuner ve Ömer Berk Gönençer, İl Disiplin Kurulu Üyesi Erdal Mansuroğlu, Sivil Toplum Örgütleri Başkan ve Yöneticileri, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

TAKLAK; ?Sandığa Sahip Çıkalım?

Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Seçim Bürosu açılış törenlerinden ilki Kent 2´de yapıldı. Açılış konuşmasını yapan CHP Menemen İlçe Başkanı Hürol Taklak; ?Hepimizin bildiği gibi Reis emretti, çok baskın bir seçim kararı aldılar. Reis´in küçük ortağı Ağustos dedi, Reis 24 Haziran dedi. Verdiği karara pişman olan Reis şimdi kararından da dönemiyor ve ülkemizi çok hızlı bir seçime sürüklüyor. Bu yüzden Hepimizin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce için sandıklara ve oylara, tüm Cumhuriyet Halk Partililerin sahip çıkması lazım. Oy kullanıldığı gün herkes oyunu kullandığı okuldan, sandıktan ayrılmasın. İlla ki müşahit olmanıza gerek yok. Vatandaş olarak da oyunuzun akıbetini takip edebilirsiniz. Çünkü seçim kanununun 26. maddesini değiştirmelerine rağmen, ?Gizli Oy, Açık Sayım´ yasasını bir türlü değiştiremediler. Onun için tüm Menemenlilerin oy kullandıkları sandıklarda oylarına sahip çıkmaları lazım? dedi.

 

?Milletvekilleri sayımızı yüksek tutmalıyız?

Muharrem İnce´yi Cumhurbaşkanı yapmanın yanı sıra, Meclis´te 300´den fazla Milletvekili sayısına ulaşmayı hedeflediklerini açıklayan Taklak konuşmasına şöyle devam etti; ?Sandık koruma işleri ilk İzmir´den başlayacak, sonra İç Anadolu, Doğu, Güneydoğu, Karadeniz, Marmara derken bütün Türkiye´ye yayılacak. Cumhuriyet Halk Partisi´ni iktidar, Muharrem İnce´yi Cumhurbaşkanı yapacağız. Ardından da Parlamenter Meclise dönmek için Milletvekilleri sayımızı yüksek tutmalıyız ki; bir oylama yapıldığında kabul edilebilsin. 300´den fazla milletvekilimiz Meclis´te olmazsa ne Cumhurbaşkanımız Muharrem İnce rahat çalışır, ne de Meclis rahat çalışır. Bu yüzden iş 2. tura da kalsa Muharrem İnce´yi en yüksek oyla Cumhurbaşkanı yapmamız lazım. İlk olarak yapılacak olan 24 Haziran sonucuna bakacağız. Çıkacak sonuca göre 2. tur olursa ev ev, kapı kapı dolaşarak insanlara Muharrem İnce´yi anlatmamız lazım. Benim sizden ricam, lütfen her gittiğiniz yerde bu seçimin önemini anlatalım. Hepinize Seçim Bürolarımızın açılışına geldiğiniz için teşekkür ediyorum.?

 

COŞKUNER; ?İzmir de Menemen de Tamam?

Ardından kürsüye gelen İl Yönetim Kurulu Üyesi Sadettin Coşkuner; ?Cumhuriyet Halk Partisi Menemen´de İlçe Başkanıyla, Belediye Başkanıyla, Gençlik Kolları ve Kadın Kollarıyla gerçekten büyük bir hava yakalamış. İzmir ?Tamam´ dedi. Menemen de ?Tamam´ dedi. Bizim İl olarak sizden bir ricamız var. Bugünden itibaren herkes memleketteki arkadaşlarını arasın ve Muharrem İnce´ye destek istesin. Cumhuriyet Halk Partisi olarak Muharrem İnce ile güzel bir hava yakaladık. 16 yıllık diktatörü indirip, Muharrem İnce´yi Cumhurbaşkanı yapalım. Bu açılışta emeği geçen herkese çok teşekkür ederim? diye konuştu.

 

Başkan ŞAHİN; ?Kazdıkları kuyuya kendileri düşecekler?

?Sevgili Menemenliler; hepiniz bu seçimin önemini benden iyi biliyorsunuz? sözleriyle konuşmasına başlayan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ise; ?Küçük ortak ?26 Ağustos´ dedi ama ?Reis 24 Haziran´ dedi. Dediğine de pişman oldu. ?24 Haziran´ diyor, o gün üniversite sınavı olduğunu bile unutuyor. Seçim mi önemli, geçim mi önemli. 24 Haziran olmaz da; bir hafta, bir ay sonra olur seçim kaçmıyor. Ama o kadar çok sıkıştılar ki; ille de 24 Haziran dediler. Ben bu süreçte arkadaşlarıma sunu söylüyorum; ?Kazdıkları kuyuya kendileri düşecekler.´ Size şunu anlatmak istiyorum. Ben 1999 yılında ilk Belediye Başkanı olarak seçildiğimde, parlamentoda 3 yıl Cumhuriyet Halk Partisi yoktu. Parlamentoda olmayan bir partinin Belediye Başkanlığını yaptık. Daha sonrasında partimiz parlamentoya girdi, temsil edilme hakkını elde ettik. Çok zorluklar çektik. İş iktidar olmayınca olmuyor. 20 yıldır iktidarda olmayan bir partinin Belediye Başkanlığını yapan kardeşiniz olarak söylüyorum; bu zamana kadar Cami, Cemevi, parklar, yeşil alanlar derken dünyaca hizmet yapmışızdır. Bunları yaptık ama bizim çektiğimizi bir Allah bir de biz biliyoruz. İnanın, inanılmaz acı çekerek 20 yıldır bu hizmetleri sizlerin desteğiyle yapıyoruz. Ne yaparlarsa yapsınlar, Menemen´in iktidarını sizlerin desteği ve gücünüzle hiçbir zaman alamayacaklar. 2019 Mart´ta yerel seçimlerde de sizlerin desteğiyle yine burada olacağız ve hep birlikte kucaklaşacağız? diye konuştu.

 

?Millet İçin Geliyoruz?

?Hepimizin Cumhurbaşkanı´ sloganıyla yola çıkan Muharrem İnce´nin Cumhurbaşkanı Adayı olarak belirlenmesinde CHP Genel Başkanı ve Genel Merkez Yöneticilerinin çok güzel bir strateji izlediğini ifade eden Başkan Tahir Şahin açıklamalarına şöyle devam etti; ?27 Mayıs´ta sayın Genel Başkanımız Cumhurbaşkanı adayını açıklarken, kendisine iki kez rakip olmuş birisini aday göstermesi büyük incelik ve nezaket örneğidir. ?Sayın Genel Başkanımız Muharrem İnce´yi bilerek aday yapmış, onu orada yesinler ve bir daha karşısına çıkmasın´ diyerek bir sürü söylenti çıkardılar. Benim Genel Başkanım zekidir, akıllıdır. Muharrem İnce´yi Cumhurbaşkanı Adayı yaptıysa, demek ki Tayyip Erdoğan´ı yedi gitti bile. Herkesin aksine ?Hepimizin Cumhurbaşkanı´ sloganıyla yola çıkan Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce; her fırsatta birliği, beraberliği, kardeşliğimizi dile getiriyor. İnanın Cumhurbaşkanı Adayı´nı belirleme sürecinde Genel Başkanımız ve Genel Merkez Yöneticilerimiz o kadar güzel bir strateji izledi ki, çok güzel bir slogan bulmuşlar. ?Millet İçin Geliyoruz´ diyor ya, çok doğru bir şey. Biz köylümüzü, emeklimizi refaha kavuşturmak için geliyoruz. Emekçi kardeşlerimizi rahat ettirelim diye geliyoruz. Biz Atatürkçü düşünce için geliyoruz. Biz Genel Başkanımızın da dediği gibi hak, hukuk ve adalet için geliyoruz. Kadınlarımız, gençlerimiz ve Türkiye Cumhuriyeti için geliyoruz. Biz birlik ve beraberlik için geliyoruz, devlet için geliyoruz. Tek devlet olduğumuzu bir kez daha vurgulamak için geliyoruz. Biz vatanımızın bölünmez olduğunu göstermek için geliyoruz. Bu güne kadar gönderde dalgalanan Ay Yıldızlı bayrağımızı hiç kimse bir milim indiremedi, indiremeyeceklerini göstermek için geliyoruz.?

 

?Başarısız insanlar gidecek?

İzmir 2. Bölge turunda programı olmamasına karşın Menemen´i ziyaret eden Muharrem İnce´yi Menemenlilerin büyük bir coşkuyla karşılamasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Tahir Şahin; ?Cumhurbaşkanı Adayımız sayın Muharrem İnce´yi sizlerin büyük desteğiyle, Menemen´de görülmemiş kalabalıkla hep birlikte karşıladık. Bizleri kırmayarak Menemen ilçemizi ziyaret eden bu cesur yüreğe bir kez daha teşekkür ediyorum. Bakınız algı şu; ?Başarısız insanlar gidecek.´ Aziz Yıldırım çok güzel şeyler yaptı, süresi dolmuş. Aslanlar gibi Atatürkçülüğü tane tane vurgulayan Ali Koç Başkan, ?Fener Şampiyon´ diyen bir Başkan geldi. Yavaş yavaş da başarısız olan, Dolar ve Euro´nun yükselişini durduramayan, cebimizdeki 100 liranın son bir ayda 80 liraya inmesini sağlayan Tayyip Erdoğan´ın da gitme vakti gelmiştir, çoktan gidiyor bile. Muharrem İnce Cumhurbaşkanı olsun. Kabine bizim olsun. İsterse Menemen Belediyesi´ne zerre kadar hizmet gelmesin. O güzel cümleyi bir daha tekrarlamak istiyorum. Ne için geliyoruz; ?Millet için geliyoruz.´ Hayırlı uğurlu olsun. Hepinize saygılar ve sevgiler sunuyorum? dedi.

 

?Tahir Başkan Kubilay´ı Anma Töreni´nde Konuşacak?

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Adayı Ali Engin ise konuşmasında şu sözlere yer verdi; ?Bu büronun oluşmasında katkısı bulunan başta İlçe Başkanımız, Belediye Başkanımız ve Örgütümüzü kutluyorum. İzmir´e geldiğimden beri Kubilay´ı Anma Törenlerine katılırım. Tahir Şahin her zaman en heyecanlı, en içten konuşmalarını yapardı. Son iki yıldan beri Menemen Belediye Başkanı bu törenlerde konuşturulmamaya başlandı. Sayın Başkanım, önümüzdeki Aralık ayında en nefis konuşmanı bekliyoruz. Yine hepiniz biliyorsunuz Tahir Şahin Başkanımız Ulukent´e ve Menemen´e çok güzel Camii ve Cemevleri yaptı. Tayyip Erdoğan 16. yılın sonunda insanları ayrıştırdıktan, düşmanlaştırdıktan sonra ne diyor. ?Cemevlerini yasal hale getirip, yasal statü vereceğim.´ Değerli arkadaşlar buna ne Aleviler, ne Sünniler inanır. Tayyip Erdoğan´dan da ne izin alırız, ne yasa dinleriz. Alevi, Sunni, Türk, Kürt bütün Anadolu´nun kardeşliği zaten orayı tarihten beri ibadet yeri saymıştır, onların analarının sütü gibi helaldir. Hiç kimsenin, Tayyip Erdoğan´ın seçim öncesi verilmiş yalan vaatlerine inanmaması lazım. Oylarımızı da birleştirmemiz lazım. Bakın biz 2. Bölgede 14 adayız. Burada da Ödemiş´ten çok saygıdeğer çiftçi, emekçi Mehmet Birlik abimiz var. Ziraat Mühendisi çiftçi dostu Hatice hanım var. Hangi sıradan olursak olalım gece gündüz demeden Muharrem İnce Cumhurbaşkanı olsun diye koşturuyoruz. Kadınlar özgür yaşasın diye, Türkiye´ye barış gelsin diye, kuzey ile güney, güney ile batı barışsın diye, kucaklaşsın diye çalışıyoruz. Hiç birimizin hangi sırada olduğu, kimin milletvekili olup olmadığı önemli değil. Önemli olan Türkiye´miz, kardeşliğimiz ve barış önemli. İnşallah en geç  9 Temmuz´da barış şarkıları söyleyeceğiz.?

 

Konuşmaların ardından, Muharrem İnce´nin seçim şarkıları eşliğinde açılış kurdelesi kesildi.