Menemen´de Kubilay´dan Bir İlk

Kubilay İlkokulu´nda Etwinning Stem Kulübünden Stem Festivaline Projesinin Finali gerçekleştirildi.

 

Kubilay İlkokulu´nda Etwinning Stem Kulübünden Stem Festivaline Projesinin Finali gerçekleştirildi.

Finali proje kurucusu Candan Kilbul, proje ortakları Nazikter Ergene ve Hatıra Kircaalili ile birlikte hazırladı.

Kubilay İlkokulu ev sahipliğinde proje ortağı 40 okuldan stem ürünleri kargo ile okula ulaştı. İl boyunca yapılan stem tasarım ürünleri okul bahçesinde sergilendi.

Festivale Çanakkale ilinden proje kurucusu Cem Moran, Çanakkale-Ayvacık Çankaya İlkokulu´ndan Mine Ok, Kocaeli Gebze´den Şule Kılıçkaya, Ödemiş´ten Uğur Arslan ve Konak´tan Hasan Bektaş ve öğretmenler katıldı.

Birbirinden Yaratıcı Ürünler Dikkat Çekti

Festivalde Çankaya İlkokulu 3-A sınıfı Halk oyunları ve Çanakkale türküsünü işaret dili ile sergilediler. Okulunun proje ortağı katılımcıları kendi sınıflarının halk oyunlarını Selda -Erman Kavak rehberliğinde sundular. Festival oldukça coşkulu geçerken stem ürünlerinin sergilendiği standlarda günlük hayat problemlerine çözüm üreten birbirinden yaratıcı ürünler dikkat çekti.

Proje bitiminin festivalle sonlandırılmasının, Kubilay İlkokulu Müdürü Dursun Özer ve Müdür Yardımcısı Gülçin Korkutal´ın desteklerinin, etwinning proje kulübü danışman öğretmenlerini ayrıca festivale katılan öğrenci ve velilerini çok mutlu ettiği belirtildi. Öğrencilerin stem ile küçük yaşlarda yeteneklerini keşfedeceği böylece geleceklerindeki mesleği kendi yetenekleri doğrultusunda seçeceği hatırlatıldı.

Stem Okulu: Kubilay

Menemen için bir ilk olan ve Menemen´e yeni bir bakış açısı kazandıracağına inanılan STEM festivalinin bundan sonraki yıllar için geleneksel hale getirilmesinin amaçlandığı, Kubilay İlkokulu yaptığı stem çalışmalarıyla stem okulu etiketini aldığı ve böylece hak ettiği başarıyı yakalamış olduğu ifade edildi. için okula teşekkü

Proje öğretmenleri de gelecek eğitim-öğretim yılı için müfredat entegreli disiplinler arası bütünleşik öğrenme planları yapmaya devam edeceklerini Kubilay İlkokulu´nun vizyonunu Stem eğitimi ile 21.yy becerilerini kazandırmayı ve geliştirmeyi hedeflediklerini sözlerine eklediler.

Haber: S. Derya BOSUT