Bugün, 3 Temmuz 2020 Cuma


Menemen´de İz Bırakanlar

?Adam odur ki bıraka bir eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser?

?Adam odur ki bıraka bir eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser?

1970 ve 2000´li yıllara kadar Menemen´de ulusal ve yerel gazetelerde muhabir (basın) olarak çalıştığım dönemlerde ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarını yakından takip edip görüntülü ve yazılı basın açıklamalarını alarak haber şekli ve fotoğraflarıyla bağlı bulunduğum ulusal gazetelere gönderir, bölge müdürlüğü haber değeri varsa gündeme alırdı.

1977-1998 yıllarında Menemen´de sivil toplum kuruluşları arasında anlamlı bir yeri olan Kızılay Menemen Şubesi´nin anılan yılda yaptığı faaliyet ülke çapında ses getirmişti. Kızılay Menemen Şubesi, Zübeyde Hanım Eczanesi sahibi ve Menemen´in Sesi Gazetesi kurucusu Ecz. Zübeyde Yiğitalp´in katkılarıyla ilçede Türk Kızılay´ını kan toplamak ve İzmir Bölge Müdürlüğünün kan temininde yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırmak amacıyla tüm Menemen büyük destek verdi. 3 günlük program kapsamında 2 bin 700 ünite kan toplanarak ödüle layık görülmüştü. İlçede resmi özel kurumlarca bu çalışmaya övgüler yağdı.

Kızılay Menemen Şubesi Kan Toplama Kampanyası´nda tüm Menemen´in tek yürek olmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Ecz. Zübeyde Yiğitalp, ?Gönüllü oldular bu hareketin içinden hiç kopmadılar. Bir hastanın kana ihtiyacını karşılamak adına onun hayata tutunmasına vesile olan bu güzel kampanyaya katılımın yoğunluğu bizler için sevindiricidir? dedi.

Şimdi Ne Yapmalı?

İzmir Kızılay Bölge Müdürlüğü´nün ?Kan Bağışı Hayat Kurtarır?-? Kan Bağışlayarak 3 Kişiye Umut Olabilirsiniz? sloganları ile İzmir Kızılay kan toplama ekibi ilçede salı ve semt pazarı olan perşembe günleri Cumhuriyet Meydanı´nda kan bağışlarınızı bekliyor. Öte yandan kan bağış ekibi 3 ayda bir olmak üzere ilçemiz beldelerinde kan toplama çalışmalarını sürdürüyor. Kan bağışında bulunacak vatandaşların kimlikleri ile başvurması yeterli.

Geçmişi uzun yıllara dayanan Menemen Kızılay Şubesinde gönüllü ve gönüllülük faaliyetlerinde çalışma yapan ve aramızdan ayrılarak hayatlarını kaybeden merhumlara Cenabı Haktan rahmet yakınlarına sabrı cemil niyaz ediyorum.

Resim altı yazıları:

Foto1: Haberimi bu fotoğrafla yansıtıyorum. 1997-1998 yılı Kızılay Menemen Şubesi gönüllüleri ?Hepsinin ayrı bir öyküsü var?  AFoto2: Kan bağışlayarak ?3 kişiye umut olabilirsiniz?

Türk Kızılayı´nın bu sene 150´inci kuruluş yıldönümünde

sizde Kızılay´ın yanında olarak, Kan bağışlayarak destek olun...