Menemen´de İlköğretim Haftası
2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı başlangıcı nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün düzenlediği program, ilçemiz Cumhuriyet Meydanında Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz, şube müdürleri ve okul müdürlerinin katılımı ile Atatürk Anıtına çelenk sunumu ve saygı duruşu-İstiklal Marşımızın söylenmesiyle başlatıldı.
Tarih: 21.9.2018 11:50:05/ 949okunma / 0yorum

 

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı başlangıcı nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün düzenlediği program, ilçemiz Cumhuriyet Meydanında Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz, şube müdürleri ve okul müdürlerinin katılımı ile Atatürk Anıtına çelenk sunumu ve saygı duruşu-İstiklal Marşımızın söylenmesiyle başlatıldı.

Daha sonra programın devamında Kubilay İlkokulu´na geçildi. Buradaki törene; Garnizon Komutanı Topçu Albay İbrahim Ethem Çağcı, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz ve şube müdürleri, İlçe Jandarma Komutanı Özgün Bilgin, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Programın sunumunu okul öğretmenlerinden Nazikter Ergene ile Mustafa Coşkun birlikte yaptılar. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımız okundu.

“Bilgi en büyük güç”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, “Bilindiği üzere tüm Türkiye´de vatanımızın her bir köşesinde bütün okullarımızda bugün ilköğretim haftası olarak kutlanmakta, geleceğimizin teminatı yarınlarımızın garantisi olan, bizleri muasır medeniyetler seviyesine hatta ondan çok daha yukarıya çıkaracak olan evlatlarımız için bu özel ve bu güzel anlamlı günde hep beraber bir araya gelmiş bulunmaktayız. Bizlerin asli görevi öğrencilerimizin hazır bilgiye ulaşmaları değil, tam tersine elimizde olan bilgileri harmanlayarak yarınımız için, geleceğimiz için faydalı olabilecek her türlü bilgiyi, vatanımız, milletimiz, memleketimiz ve ülkemiz için yoğurmaları ve yeni yeni bilgilere ulaşarak tüm dünyada hak ettiğimiz noktaya gelebilmemizdir. Ömrünü, sağlığını, bütün her şeyini evlatlarımıza adamış öğretmenler ve idareciler olarak tek amacımız sizlerin gülmeniz, hoplayarak zıplayarak bir arada olabilmeniz ve bunun yanında da iyi birer evlat ve vatandaş olarak yetişebilmenizdir. Önemli olan bireylerin sadece öğrenmeleri değil, bu öğrendiklerini de özümseyerek hep birlikte var olma bilinci içerisinde toplumda uygulayabilmeleridir. Bizler bir birey olarak değil, toplum içerisinde hiçbir ayrım gözetmeksizin, bu ülkenin her bir ferdi olarak birbirimizi çok sevmeyi, bayrağımızı dalgalandığı yerden hiçbir sınıf ve zümrenin indiremeyeceği şekilde vatanına, milletine, memleketine, annesine babasına, ülkesine faydalı evlatlar yetiştirmek bizim tek amacımızdır. Bugün bütün dünyaya baktığımızda bilgi en büyük güç, en büyük otorite olarak karşımıza çıkmaktadır. Bizler de bugün, bu devletin, bu milletin, bu bayrağın altında bir arada yaşayan kardeşler olarak yapacağımız şey öğrenmek, öğrendiğini toplumda faydalı bir şekilde yansıtabilmek, üretmek ve elinde olan bütün imkanları en üst seviyede değerlendirmektir” diye ifade etti.

Konuşmasının devamında Akyüz velilere de şöyle seslendi, “Özellikle sizlerden İlçe Milli Eğitim Müdürünüz olarak istediğim şudur. Öğrencilerimizi okullara yazdırdık, kitabını defterini kırtasiyesini aldık demeyelim. Asla ve asla okuldan uzaklaşmayalım. Öğretmenlerimizle, idarecilerimizle ve sizler de kendi aranızda bir ve birlikte olarak evlatlarımızın her türlü ihtiyacında maddi manevi yanlarında olalım. Yere düşen bir çocuğumuzu kaldırmak ve ağlayan bir çocuğumuza derdini sormak, aç olan bir çocuğumuza da bir lokma ekmek vermek onun hayır duasına vesile olacak ve bizim için çok güzel rahmet kapılarını da açacaktır. Bu vesile ile bizler elimizde olan bütün imkanlarımızla okullarımızla, öğretmenlerimizle, devletimizle siz değerli öğrencilerimizin ve kıymetli velilerimizin her zaman yanındayız. Yüce mevlam inşallah 2018-2019 eğitim öğretim yılının bütün öğretmenlerimiz, idarecilerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz adına hayırlılara vesile kılar, hayırlı evlatlar yetiştirmenizde sizlere muvaffakiyetler ihsan eder. Teşekkür ediyorum iyi ki varsınız.”

“Bu temeli ilkokul öğretmenime borçluyum”

Okulun mezun öğrencilerinden Simge Gider ise konuşmasında, “Bugün eğitim öğretim hayatımın başlangıcını yaptığım, dolu dolu sekiz senemi geçirdiğim ilkokulumda konuşma yapmanın mutluluğunu yaşarken aynı zamanda öğrencilik hayatı bitmek üzere olan bir üniversite öğrencisi olarak bu sıralara geri dönemeyecek olmanın hüznünü de yaşıyorum. Kubilay İlköğretim Okulu´nda 1-B sınıfının 160 numaralı öğrencisi olarak başlayan eğitim öğretim hayatıma İzmir Özel Tevfık Fikret Fen Lisesi´nde tam burslu okuyarak devam ettim. Sonrasında, ilkokuldan beri sevgili öğretmenim Oya Selamtaş´ın bana kattığı düzenli ve disiplinli çalışma ilkesini benimsemiş bir öğrenci olarak ODTÜ Mimarlık bölümünü kazandım. Şimdi, mezun ve yakında mimar olmak üzere olan bir üniversite öğrencisi olarak; birinci sınıftan beri resim dersine duyduğum ilgiden, ODTÜ´de mimarlık okuyuşuma kadar geçen bu zaman diliminde; bulunduğum yere gelirken aldığım her kararın, attığım her adımın arkasında ilköğretimde kazandığım temelin yattığını görebiliyorum. Bu temeli de ilkokul öğretmenime borçluyum. Biliyorum ki, öğrenciler olarak izin verdiğiniz sürece onlar bu yolda size de kılavuzluk yapacaklar, yeteneklerinizi keşfedecekler, sizi yetiştirip hayata hazırlayacaklar ama en önemlisi bizlere öğrettikleri gibi iyi bir insan olmayı öğretecekler.

Okulun, öğretmenlerinizin, kurduğunuz arkadaşlıkların, katıldığınız etkinliklerin, aldığınız uyarıların, yaparken kıvrandığınız ödevlerin, gittiğiniz gezilerin size neler kattığını ileride benim gibi geriye dönüp baktığınızda daha iyi anlayacak ve söylediklerime hak vereceksiniz.

Bizler bu sıralardan geçerken Atatürk´ün ilkeleriyle donatıldık ve onun ilkeleri doğrultusunda yürümeye devam ediyoruz. İlköğretim Haftasının kutlandığı bugün de biliyoruz ki; onun arzuladığı çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak ancak bilgi ve eğitimle mümkün. Bu bilinçle başlayacağımız yeni eğitim öğretim yılında hepinize başarılar diliyorum. İlköğretim Haftası Hepimize Kutlu Olsun” şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra, Atatürk´ün kaleme aldığı ilköğretim haftası ile ilgili şiiri Kubilay Okulu 3. sınıf öğrencilerinden Bartu Gür ile Aylin Yağmur Aslan birlikte seslendirdiler. Ardından 4. sınıf öğrencileri dans gösterilerini sundu. 4. sınıf öğrencileri Metehan Uygur ve Melis Özengin ayrı ayrı günün anlamına uygun şiirler seslendirdiler. Program, okul öğrencilerinin hazırlamış olduğu halk oyunları gösterileri ile son buldu.

Haber: S.Derya BOSUT

 

 

 

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Menemen İlköğretim Haftası
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İMPLANT TEDAVİSİNDE YENİ YAKLAŞIMLAR-Artık Daha Kolay
İMPLANT TEDAVİSİNDE YENİ YAKLAŞIMLAR-Artık Daha Kolay
Teknoloji her alanda olduğu gibi bizim alanımızda da günden güne ilerliyor, gelişiyor
BİRAZ SABIR ÇOKÇA SEVGİ
BİRAZ SABIR ÇOKÇA SEVGİ
Çocukluğumdan ilk hatırladığım anım ne diye düşündüm. Annemin kucağındayım, kalabalık bir ortam.
HASTANIN KARNINDA BANT UNUTMUŞLAR
HASTANIN KARNINDA BANT UNUTMUŞLAR
Bir ulusal kanalın ana haberinde erkek spiker söze “doktorun ihmali pahalıya mal oldu” diye söze başlıyor.
AYRILIK VAKTİ GELDİYSE
AYRILIK VAKTİ GELDİYSE
Vardığın yere benden selam et Bilhassa benim gibi gözyaşı dökenlere
TÜRK KADINI ATA´SINA MÜTEŞEKKİR
TÜRK KADINI ATA´SINA MÜTEŞEKKİR
Türk kadınının seçme ve seçilme hakkını kazanmasın 84´üncü yıldönümü ve aynı zamanda 5 Aralık Kadın Hakları Günü, Menemen´de coşkuyla kutland
SOĞAN PAHALILIĞINA ÇARE..! SOĞANSIZ MENEMEN
SOĞAN PAHALILIĞINA ÇARE..! SOĞANSIZ MENEMEN
‘Menemen soğanlı mı olmalı, soğansız mı?´ tartışmaları süre dursun, “Menemen” adı ile özdeşleşen ve ünü ülke sınırlarını aşan Menemen Yemeği soğan fiyatlarındaki artış nedeniyle soğansız yenmeye başlandı
OÇEM´de Engelliler Günü
OÇEM´de Engelliler Günü
3 Aralık Dünya Engeliler Günü nedeniyle Sabahat Akşıray Özel Eğitim Uygulama Okulu´nda bir program gerçekleştirildi.
Kaliteli İletişim Semineri
Kaliteli İletişim Semineri
Menemen Ticaret Odası organizasyonuyla düzenlenen “İş Dünyasında ve Özel Yaşamda Kaliteli İletişim” konulu seminer, Prof. Dr. Üstün Dökmen´in keyifli sunumu ile gerçekleştirildi.
Mekanlar ve İnsanlar
Mekanlar ve İnsanlar
Mekanlar ve İnsanlar köşemizde bu hafta, babadan bu işi devam ettiren Seç Halı sahibi Metin Demir ile söyleşi gerçekleştirdik.
1951  YILINDA MENEMEN  (EYLÜL - ARALIK)
1951 YILINDA MENEMEN (EYLÜL - ARALIK)
ÖZETLE: 1951 yılının son aylarında Menemen´de en çok konuşulan konu Menemen´e yerleştirilen göçmen aileleridir. Bu aileler için öncelikle konaklama, barınma ve geçimlerini sağlamak için çalışmalar yapılmış, bu çalışmaları da İzmir Valisi Sabri Adal yakından takip etmiştir.
 Ziraat Odası´nda Seçim Süreci Başladı
Ziraat Odası´nda Seçim Süreci Başladı
2019 yılı Şubat ayı içinde yapılacak olan Menemen Ziraat Odası Genel Kurul öncesinde 16 Aralık Pazar günü delege seçimi gerçekleşecek.
Menemen Spor :1 - Kasımpaşa : 2
Menemen Spor :1 - Kasımpaşa : 2
Ziraat Türkiye Kupası 5´inci Tur ilk maçında temsilcimiz Menemen Belediyespor Kasımpaşa ile Menemen İlçe Stadında karşı karşıya geldi
Yılda Bir Gün Değil…
Yılda Bir Gün Değil…
3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Menemen Elele Engelliler Derneği tarafından Menemen Cumhuriyet Meydanı´nda engellilerin zorlu yaşamlarına ve engellilere yardım edilmediğine dikkat çeken bir basın açıklaması gerçekleştirildi.
Menemen´den İngiltere´ye Başarı Öyküsü
Menemen´den İngiltere´ye Başarı Öyküsü
Tunceli doğumlu, iki yaşında Menemen´e gelen ve 19 yaşına kadar burada yaşayan Şenol Erdoğan(31), aile bütçesine destek olmak amaçlı çocuk yaşta başladığı erkek kuaförlüğünde İngiltere´ye kadar ulaşarak ünlülerin kuaförlüğünü yapar hale geldi.
Çıkış Başladı
Çıkış Başladı
TFF 2´nci Lig Kırmızı Grup´ta mücadele eden ve geçtiğimiz haftalarda üst üste aldığı 3 beraberliğin ardından 2. sıraya gerileyen temsilcimiz Menemen Belediyespor bu hafta iç sahada oynanan Bandırmaspor Baltok maçında 2-1 skorla galip gelerek 4. maçın sonunda 3 puanın sahibi oldu
Menemen Çömlekçiliğinin Altın Yılları
Menemen Çömlekçiliğinin Altın Yılları
Menemen´in ünü geçmişte çömlek ve seramikçilik ile biliniyordu. Bu meslek markalaşmış ürünleriyle yurtiçi yanında yurtdışına ihracatla altın yıllarını yaşıyordu.
EVDEKİ BAKIM ÇOK ÖNEMLİ
EVDEKİ BAKIM ÇOK ÖNEMLİ
Ağız ve diş sağlığının şüphesiz temelinde iyi bir bakım yer alıyor. Dişleri uygun şekilde temizlemezsek diş kaybına kadar gidebilen sorunlara yol açıyor.
SİZİN BİSİKLETİNİZ KAÇ TEKER
SİZİN BİSİKLETİNİZ KAÇ TEKER
Doğum anımızı hatırlamıyoruz. Doğum öncesi ve doğum koşullarında da aynı değiliz.
DÜNYA ÇAPINDA BİR YAZAR OLDUĞUMU BİLİYOR MUSUNUZ – 2
DÜNYA ÇAPINDA BİR YAZAR OLDUĞUMU BİLİYOR MUSUNUZ – 2
Size geçen hafta 1991 yılında yazmış olduğum bir tıbbi makalenin dünya çapında yankı uyandırdığını ve çok sayıda makaleye ve bazı önde gelen tıp kitaplarına kaynak oluşturduğunu anlatmıştım.
ÖĞRETMENİM
ÖĞRETMENİM
Yedi yaşında seninle tanıştım Verdiğin bilgiyle makama ulaştım
Öğretmenler Günü Kutlandı
Öğretmenler Günü Kutlandı
Millet mekteplerinin açılışı ve Atatürk´ün başöğretmenliği kabul tarihi olan ve 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanan 24 Kasım Günü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de kutlandı.
İzmir
12 Aralık 2018 Çarşamba
Bugün
Sağanak
8 °C
2 °C
Perşembe
Sağanak
13 °C
8 °C
Cuma
Bulutlu
16 °C
11 °C
Resmi İlanlar

/resimler/2015-3/30/1543534550291.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3505
EURO
6.0880
E-Gazete
Verilen emaneti yerine getirmek, en üstün doğruluktur.

HZ.EBUBEKİR (R.A)
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ