Menemen´de İlköğretim Haftası
2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı başlangıcı nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün düzenlediği program, ilçemiz Cumhuriyet Meydanında Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz, şube müdürleri ve okul müdürlerinin katılımı ile Atatürk Anıtına çelenk sunumu ve saygı duruşu-İstiklal Marşımızın söylenmesiyle başlatıldı.
Tarih: 21.9.2018 11:50:05/ 738okunma / 0yorum

 

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı başlangıcı nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün düzenlediği program, ilçemiz Cumhuriyet Meydanında Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz, şube müdürleri ve okul müdürlerinin katılımı ile Atatürk Anıtına çelenk sunumu ve saygı duruşu-İstiklal Marşımızın söylenmesiyle başlatıldı.

Daha sonra programın devamında Kubilay İlkokulu´na geçildi. Buradaki törene; Garnizon Komutanı Topçu Albay İbrahim Ethem Çağcı, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz ve şube müdürleri, İlçe Jandarma Komutanı Özgün Bilgin, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Programın sunumunu okul öğretmenlerinden Nazikter Ergene ile Mustafa Coşkun birlikte yaptılar. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımız okundu.

“Bilgi en büyük güç”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, “Bilindiği üzere tüm Türkiye´de vatanımızın her bir köşesinde bütün okullarımızda bugün ilköğretim haftası olarak kutlanmakta, geleceğimizin teminatı yarınlarımızın garantisi olan, bizleri muasır medeniyetler seviyesine hatta ondan çok daha yukarıya çıkaracak olan evlatlarımız için bu özel ve bu güzel anlamlı günde hep beraber bir araya gelmiş bulunmaktayız. Bizlerin asli görevi öğrencilerimizin hazır bilgiye ulaşmaları değil, tam tersine elimizde olan bilgileri harmanlayarak yarınımız için, geleceğimiz için faydalı olabilecek her türlü bilgiyi, vatanımız, milletimiz, memleketimiz ve ülkemiz için yoğurmaları ve yeni yeni bilgilere ulaşarak tüm dünyada hak ettiğimiz noktaya gelebilmemizdir. Ömrünü, sağlığını, bütün her şeyini evlatlarımıza adamış öğretmenler ve idareciler olarak tek amacımız sizlerin gülmeniz, hoplayarak zıplayarak bir arada olabilmeniz ve bunun yanında da iyi birer evlat ve vatandaş olarak yetişebilmenizdir. Önemli olan bireylerin sadece öğrenmeleri değil, bu öğrendiklerini de özümseyerek hep birlikte var olma bilinci içerisinde toplumda uygulayabilmeleridir. Bizler bir birey olarak değil, toplum içerisinde hiçbir ayrım gözetmeksizin, bu ülkenin her bir ferdi olarak birbirimizi çok sevmeyi, bayrağımızı dalgalandığı yerden hiçbir sınıf ve zümrenin indiremeyeceği şekilde vatanına, milletine, memleketine, annesine babasına, ülkesine faydalı evlatlar yetiştirmek bizim tek amacımızdır. Bugün bütün dünyaya baktığımızda bilgi en büyük güç, en büyük otorite olarak karşımıza çıkmaktadır. Bizler de bugün, bu devletin, bu milletin, bu bayrağın altında bir arada yaşayan kardeşler olarak yapacağımız şey öğrenmek, öğrendiğini toplumda faydalı bir şekilde yansıtabilmek, üretmek ve elinde olan bütün imkanları en üst seviyede değerlendirmektir” diye ifade etti.

Konuşmasının devamında Akyüz velilere de şöyle seslendi, “Özellikle sizlerden İlçe Milli Eğitim Müdürünüz olarak istediğim şudur. Öğrencilerimizi okullara yazdırdık, kitabını defterini kırtasiyesini aldık demeyelim. Asla ve asla okuldan uzaklaşmayalım. Öğretmenlerimizle, idarecilerimizle ve sizler de kendi aranızda bir ve birlikte olarak evlatlarımızın her türlü ihtiyacında maddi manevi yanlarında olalım. Yere düşen bir çocuğumuzu kaldırmak ve ağlayan bir çocuğumuza derdini sormak, aç olan bir çocuğumuza da bir lokma ekmek vermek onun hayır duasına vesile olacak ve bizim için çok güzel rahmet kapılarını da açacaktır. Bu vesile ile bizler elimizde olan bütün imkanlarımızla okullarımızla, öğretmenlerimizle, devletimizle siz değerli öğrencilerimizin ve kıymetli velilerimizin her zaman yanındayız. Yüce mevlam inşallah 2018-2019 eğitim öğretim yılının bütün öğretmenlerimiz, idarecilerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz adına hayırlılara vesile kılar, hayırlı evlatlar yetiştirmenizde sizlere muvaffakiyetler ihsan eder. Teşekkür ediyorum iyi ki varsınız.”

“Bu temeli ilkokul öğretmenime borçluyum”

Okulun mezun öğrencilerinden Simge Gider ise konuşmasında, “Bugün eğitim öğretim hayatımın başlangıcını yaptığım, dolu dolu sekiz senemi geçirdiğim ilkokulumda konuşma yapmanın mutluluğunu yaşarken aynı zamanda öğrencilik hayatı bitmek üzere olan bir üniversite öğrencisi olarak bu sıralara geri dönemeyecek olmanın hüznünü de yaşıyorum. Kubilay İlköğretim Okulu´nda 1-B sınıfının 160 numaralı öğrencisi olarak başlayan eğitim öğretim hayatıma İzmir Özel Tevfık Fikret Fen Lisesi´nde tam burslu okuyarak devam ettim. Sonrasında, ilkokuldan beri sevgili öğretmenim Oya Selamtaş´ın bana kattığı düzenli ve disiplinli çalışma ilkesini benimsemiş bir öğrenci olarak ODTÜ Mimarlık bölümünü kazandım. Şimdi, mezun ve yakında mimar olmak üzere olan bir üniversite öğrencisi olarak; birinci sınıftan beri resim dersine duyduğum ilgiden, ODTÜ´de mimarlık okuyuşuma kadar geçen bu zaman diliminde; bulunduğum yere gelirken aldığım her kararın, attığım her adımın arkasında ilköğretimde kazandığım temelin yattığını görebiliyorum. Bu temeli de ilkokul öğretmenime borçluyum. Biliyorum ki, öğrenciler olarak izin verdiğiniz sürece onlar bu yolda size de kılavuzluk yapacaklar, yeteneklerinizi keşfedecekler, sizi yetiştirip hayata hazırlayacaklar ama en önemlisi bizlere öğrettikleri gibi iyi bir insan olmayı öğretecekler.

Okulun, öğretmenlerinizin, kurduğunuz arkadaşlıkların, katıldığınız etkinliklerin, aldığınız uyarıların, yaparken kıvrandığınız ödevlerin, gittiğiniz gezilerin size neler kattığını ileride benim gibi geriye dönüp baktığınızda daha iyi anlayacak ve söylediklerime hak vereceksiniz.

Bizler bu sıralardan geçerken Atatürk´ün ilkeleriyle donatıldık ve onun ilkeleri doğrultusunda yürümeye devam ediyoruz. İlköğretim Haftasının kutlandığı bugün de biliyoruz ki; onun arzuladığı çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak ancak bilgi ve eğitimle mümkün. Bu bilinçle başlayacağımız yeni eğitim öğretim yılında hepinize başarılar diliyorum. İlköğretim Haftası Hepimize Kutlu Olsun” şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra, Atatürk´ün kaleme aldığı ilköğretim haftası ile ilgili şiiri Kubilay Okulu 3. sınıf öğrencilerinden Bartu Gür ile Aylin Yağmur Aslan birlikte seslendirdiler. Ardından 4. sınıf öğrencileri dans gösterilerini sundu. 4. sınıf öğrencileri Metehan Uygur ve Melis Özengin ayrı ayrı günün anlamına uygun şiirler seslendirdiler. Program, okul öğrencilerinin hazırlamış olduğu halk oyunları gösterileri ile son buldu.

Haber: S.Derya BOSUT

 

 

 

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Menemen İlköğretim Haftası
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
APSE CİDDİ BİR BELİRTİDİR
APSE CİDDİ BİR BELİRTİDİR
Sağlıklı diş etleri daha önceki yazılarımızda da bahsettiğim üzere pembe renkli, portakal kabuğu gibi hafif delikli, sıkı formdadır.
BİR ÇİFT KANAT
BİR ÇİFT KANAT
Yazarlar»Melek BALSEVEN BİR ÇİFT KANAT Kuş, konduğu dalın kırılmasından korkmaz; Tarih: 12.10.2018 12:05:32 / 0okunma / 0yorum Melek BALSEVEN Kuş, konduğu dalın kırılmasından korkmaz; çünkü güvendiği dal değil, kendi kanatlarıdır.
MENEMEN YEMEĞİ ve BOŞNAK BÖREĞİ
MENEMEN YEMEĞİ ve BOŞNAK BÖREĞİ
Birkaç hafta önceki bir yazımda menemen yemeği tarifi verirken çocukluğumda bizim evde pek menemen yemeği pişmediğini söylemiştim.
MEHMET ŞEN
MEHMET ŞEN
Yörük soyundan Karakuzu kökenli Adil zeki münevver müşerref düzenli Hayırsever olgun yakışıklı görkemli MEKANIN CENNET OLSUN MEHMET ŞEN
Kesikköy Menemenspor Altyapı Tesisleri  ÇOCUKLARI HER ALANDA YAŞAMA HAZIRLAYACAK
Kesikköy Menemenspor Altyapı Tesisleri ÇOCUKLARI HER ALANDA YAŞAMA HAZIRLAYACAK
Spora ve sporcuya verdiği önemli desteklerle bilinen Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Kesik Mahallesi´nde inşa edilen Kesikköy Menemenspor Altyapı Tesisleri´nin kapılarını gazetemize açtı.
Yeni Kaymakam Göreve Başladı
Yeni Kaymakam Göreve Başladı
1 Eylül 2018 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesine göre ülke genelinde 471 mülki idare amirinin görev yeri değiştirilmişti. Buna göre, Kaymakam Gülihsan Yiğit´ten boşalan makama Antalya Vali Yardımcısı Mustafa Özkaynak atanmıştı.
Pamukçular Ziraat Odasını Bastı
Pamukçular Ziraat Odasını Bastı
Maltepe ve Seyrek´ten pamuk üreticileri pamukta randımanın ölçülmemesi ve 40´ta sabitlenmesi, borsada pamuk fiyatının günlük olarak açıklanmaması, pamukta fiyat düşüklüğü konularında tepkilerini dile getirmek üzere Menemen Ziraat Odasına baskında bulunurken bu şekilde giderse seneye pamuk üretimi yapamayacaklarını vurguladılar.
   Kırmızı Düdükle İKAZ
Kırmızı Düdükle İKAZ
İçişleri Bakanlığı´nca çocuklara trafik bilinci aşılamak amacıyla ülke genelinde uygulamaya konulan Kırmızı Düdük kampanyası, ilçemizde de Menemen Şoförler ve Otomobilciler Odası, Bölge Trafik, Şehir İçi Trafik ve Jandarma Trafik Timi işbirliğinde gerçekleştiriliyor.
Kasımpaşa Mahallesi´ne Yeni Anasınıfı
Kasımpaşa Mahallesi´ne Yeni Anasınıfı
İlçemiz Kasımpaşa Mahallesi´nde büyük bir ihtiyaca cevap verecek olan Erdinç-Ahmet Cengiz Mesleki Eğitim Merkezi´nin bünyesinde hayırsever işadamı Faruk Demir´in katkılarıyla yapılan 4 derslikli anasınıfı geçtiğimiz cuma günü düzenlenen törenle hizmete açıldı.
1949  YILINDA MENEMEN  (AĞUSTOS-ARALIK)
1949 YILINDA MENEMEN (AĞUSTOS-ARALIK)
ÖZETLE: 1949 yılının son aylarında Menemen´de en çok konuşulan ve ses getiren olay Menemenli Hayırsever Pakize Erdem´in İzmir Memleket Hastahanesine yaptığı büyük bağıştır. Demokrat Parti´nin faaliyetleri, Helvacıköy Kazıları ve Menemenli kabzımalların şikayetleri konuşulan diğer olaylardır.
MEBGEM´den Dünya Öğretmenler Günü Kutlaması
MEBGEM´den Dünya Öğretmenler Günü Kutlaması
5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi Menemen´de de MEBGEM tarafından kutlandı.
DEPLASMAN GALİBİYET SERİSİ SÜRÜYOR
DEPLASMAN GALİBİYET SERİSİ SÜRÜYOR
TFF 2´nci Lig Kırmızı Grup´ta geçtiğimiz haftalarda Tuzlaspor´a 4-0 yenilerek liderliği kaybeden temsilcimiz Menemen Belediyespor, bu hafta küme düşme hattından kurtulmaya çalışan Fethiyespor´la oynadığı karşılaşmayı tek golle kazandı.
Bu Gezi Türkiye´de İlk
Bu Gezi Türkiye´de İlk
Menemen Avcılar Kulübü Derneği bu alanda Türkiye´de daha önce gerçekleştirilmemiş bir geziyi organize ederek Konya- Beyşehir´de faaliyet gösteren Kral Arms ve Huğulu Av Tüfekleri Kooperatifini ziyaret etti.45 kişi olarak gerçekleştirilen bu gezide üyeler aileleriyle birlikte geziye katılarak tüfek fabrikalarını gezdiler.
Bodrum´da Şifa Kampı
Bodrum´da Şifa Kampı
Hayatındaki yoğun stresin fiziksel ve ruhsal etkilerine çözüm ararken yolu yoga ile kesişen Nergis Aslı Temel, kendi gerçekliğinize öz´ünüze yolculukta, kendinizi sevme ve potansiyellerinizi keşfetme yolunda, ‘Güneşini Sev´ konseptiyle27-28-29 Ekim 2018 tarihlerinde Bodrum´da bir şifa kampı düzenliyor.
İNOVİTAL FİGES SPOR KULÜBÜ HAFTAYI 2 GALİBİYET İLE KAPATTI
İNOVİTAL FİGES SPOR KULÜBÜ HAFTAYI 2 GALİBİYET İLE KAPATTI
İzmir İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Genç Erkekler Kategorisi, 4 grupta toplam 34 takımın katılımı ile gerçekleşiyor. Ligde B grubunda yer alan İnovital Figes Spor kulübü, 09 Ekim Salı günü Halkapınar Spor Salonu´nda oynanan maçta SİBA Spor Kulübü ile karşılaştı.
Ömür Boyu Mutluluklar
Ömür Boyu Mutluluklar
Sabahat-Adnan Baral çiftinin kızları Emel, Zübeyde-Öztekin Bulut çiftinin oğulları Hakan ile dünya evine girdi.
Planlı Bakım ve İyileştirmeler Hakkında #gdzelektrikbilgiveriyor
Planlı Bakım ve İyileştirmeler Hakkında #gdzelektrikbilgiveriyor
İzmir ve Manisa illerinde yaklaşık 5,6 milyon kişiye elektrik dağıtım hizmeti sağlayan GDZ Elektrik Dağıtım; tüketicilere daha kaliteli ve sürdürülebilir elektrik enerjisi sunulması adına planlı bakım ve iyileştirme çalışmaları gerçekleştiriyor.
ŞEKER HASTALARININ DİŞ TEDAVİSİ
ŞEKER HASTALARININ DİŞ TEDAVİSİ
Diyabet yani şeker hastalığı milyonlarca insanı ilgilendiren ve kontrol altında olmazsa ciddi etkileri olan bir hastalık. Şeker hastalığında azalan bağışıklık sistemi ve iyileşmenin de buna bağlı olarak zorlaşması diş tedavilerini de olumsuz etkiliyor
DEĞİŞEN GERÇEKLER
DEĞİŞEN GERÇEKLER
Sadece belgeselcilerden değilim ancak, belgesel izlemeyi severim. Aksiyon filmleri izlemem, ancak zaman zaman fırtınalı kasırgalı Hollywood filmleri izlemişliğim vardır.
BİR HEKİM DAHA GÖREVİ BAŞINDA ÖLDÜRÜLDÜ
BİR HEKİM DAHA GÖREVİ BAŞINDA ÖLDÜRÜLDÜ
“İyi olamadığını” söyleyen hastasına, “ilaçlarını düzenli kullanırsan iyi olursun” cevabını veren bir psikiyatri hekimi, hastanın kendisi ile alay edildiğini düşünmesi üzerine tabanca ile vurularak öldürüldü.
DELİ MEHMET
DELİ MEHMET
Öfkeyle geldi süpürdü Evlerin çatılarını götürdü
İzmir
16 Ekim 2018 Salı
Bugün
Güneşli
25 °C
15 °C
Çarşamba
Güneşli
26 °C
16 °C
Perşembe
Fırtına
25 °C
16 °C
Resmi İlanlar

/resimler/2015-3/30/1543534550291.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.8113
EURO
6.7288
E-Gazete
Resüller, Nebiler miras bırakmaz, onların bıraktıkları, sadakadır

Hz. Muhammed
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ