Menemen´de Futbolda Bir Tarih? KESİKKÖY

Kesikköy Futbol Takımı, kaymakamlık kupası futbol maçlarında uçuşa geçerek süper başlamıştı.

Menemen´de Futbolda Bir Tarih?

KESİKKÖY

 

Kesikköy Futbol Takımı, kaymakamlık kupası futbol maçlarında uçuşa geçerek süper başlamıştı.

 

Yıl 1987 günümüzden 30 yıl öncesi, Menemenspor 2. Türkiye Ligi´nde mücadele ederken , 1987-1988 yıllarında Menemen ilçesinde Kaymakamlık görevini sürdüren Yıldırım Kartal, toplumu ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak hem eski dostlar hem de yeni jenerasyonla buluşturup tanıştırıp kaynaştırmak amacıyla, Menemen´de kaymakamlık görevi sırasında şehit edilen Kemal Bey anısına futbol turnuvası düzenlemişti. Kartal´ın ilçede herkesin sporla meşgul olması mesajı üzerine İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü´ne anılan Şehit Kaymakam Kemal Bey adına Futbol Turnuvası düzenlenmesi talimatıyla kurulan komite yönetiminde merkez ve köylerden çok sayıda futbol takımı turnuvaya katıldı. Komite gözetiminde müsabakalar haziran-temmuz ve ağustos aylarında 2 grup halinde fikstür yapılarak takımlar eşleştirildi.

 

En Kral Turnuva

Şehir stadında cumartesi-pazar 5´er maç oynanmasına karar verildi.

Menemen´in futbol efsaneleri kaymakamlık kupası futbol turnuvasında forma giydi. Menemen´de yaşayan efsanelerin buluştuğu turnuvada Şehir Stadına seyirci yağdı.

Kesikköy takımı kupada uçuşa geçti

 

Seyrekköy ve Kesikköy futbol takımları gruplarında hiç yenilgi almadan grup lideri olarak çıktılar. Kesikköy Muhtarı Mustafa Akay ve Kulüp Başkanı merhum Serdar Atay final maçından önce, kupayı almanın yolunun çok çalışmaktan geçtiği ifadesini kullanmışlardı. Hafta içinde toplanıp antrenmanda ısınma ve taktik çalışması yapan takıma, Kesikköylü vatandaşlar da yoğun ilgi ve destek veriyordu.

 

Kesikköy futbol takımının kalesini koruyan Menemenspor´un yaşayan efsane kalecisi Hamdi  Günel de zor bir maraton bizi bekliyor. İyi bir takım görüntüsüne büründük. Hedefimiz kupayı Kesikköyün muhtarlık bürosuna götürmek diye ifade etmişti. Grup final maçlarına traktör römorklarıyla gelen seyirciler ve Menemen esnafı da katkı sağlıyordu. Karşılaşmaları izleyen seyirciler arasında sevgi dolu, uyumlu, çatışmasız ve hiçbir kayda değer vaka olmadan karşılaşmalar tamamlanıyordu. Dostluk vardı. Futbol turnuvası birlik beraberlik ve kardeşliğimizi önemsiyordu.

 

Foto1: Yıl 1987 Kesikköy Futbol Takımı,  antrenmandan önce toplu halde görülüyor.

 

Foto2: Yıl 1987 Kesikköy Köy Muhtarından prim sözü.

 

Foto3: Yıl 1987 Kesikköy Futbol Takımı