Bugün, 10 Ağustos 2020 Pazartesi


Menemen´de Bayram Huzur İçinde Geçti

17 Ağustos´ta başlayan 9 günlük Kurban Bayramı tatilini Menemenlilerin rahat ve huzurlu geçirebilmesi için her detayı düşünen Menemen Belediyesi, yoğun bir çalışma sürecinin ardından çalışmalarının meyvesini aldı.

 

17 Ağustos´ta başlayan 9 günlük Kurban Bayramı tatilini Menemenlilerin rahat ve huzurlu geçirebilmesi için her detayı düşünen Menemen Belediyesi, yoğun bir çalışma sürecinin ardından çalışmalarının meyvesini aldı. Tüm birimleriyle bayram öncesi olduğu gibi bayram süresince de hizmet veren belediye ekipleri, vatandaşların Kurban Bayramı´nı sorunsuz bir şekilde yaşamasını sağladı.

 Satış ve Kesim Yerleri kullanıma hazır

Ulukent Stadyumu yanında oluşturulan Kurban Satış Yeri´nin ve kurban kesimi yapılan Perşembe Pazaryeri, Kent-2 Pazaryeri, Asarlık Pazaryeri ve Uğur Mumcu Mahallesi Pazaryeri´nin çok kısa bir sürede temizlenerek kullanıma hazır hale getirildiğini söyleyen Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, ?9 günlük bayram tatilini hemşerilerimizin ve ilçemize gelecek olan vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir ortamda idrak edebilmesi adına çok hummalı bir çalışma süreci geçirdik. Kurban Bayramı öncesinde ilçemizdeki mahalle, cadde, meydan, mezarlık ve parklarda temizlik çalışmalarına hız veren Belediye Ailemiz içerisindeki emekçi kardeşlerimiz, bu özverili çalışmalarını Kurban Bayramı tatili süresince devam ettirdi. Kurban kesim yerlerinin en kısa sürede temizlenip hijyenin sağlanmasından tutun da, Türk Hava Kurumu Menemen Şubesi ile işbirliği içerisinde kurban derisi toplanmasına kadar pek çok alanda çalışmalar yürütüldü. Kurban Bayramı süresince mesai gözetmeksizin çalışarak hemşehrilerimizin huzur içerisinde bir bayram tatili geçirmesini sağlayan ve birlikte çalışmaktan onur duyduğum emekçi kardeşlerime ne kadar teşekkür etsem azdır? dedi.

 

Başkan ŞAHİN; ?Önceliğimiz insan ve çevre sağlığı?

Kurban Bayramı süresince, özellikle kurban kesim ve satış alanlarında denetlemelerde bulunan zabıta ekiplerinin, uygunsuz ortamda kesim yapılmasını engellediğini de söyleyen Başkan Tahir Şahin; ?Zabıta birimlerimiz bayram süresince 24 saat görev yaparak, uygunsuz satış ve kesim yapılmasına izin vermedi. Yaptıkları denetimin yanı sıra her ihbarı da değerlendiren zabıta ekiplerimiz, insan ve çevre sağlığına zarar verecek davranışların önlenmesinde etkin bir rol üstlendi. Kurban satış ve kesim yerlerine yaptığım ziyarette, hemşehrilerimizin sunulan hizmetlerden duyduğu memnuniyete bizzat şahit olmaktan büyük onur duydum? dedi.  

 

?Sevgiyle, güven içerisinde ??

 20 yıldır aralıksız devam eden Menemen Belediye Başkanlığı görevi süresince, her bir hemşehrisine doğumundan ölümüne kadar her anında Belediye´yi yanında hissettirmeye çalıştığını söyleyen Başkan Tahir Şahin,?20 yıldır Menemen´de hemşerilerimize hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. ?Çalışmaktan Yorulmayacağız´ sloganımız doğrultusunda hizmetlerimize devam ediyor ve ilçemizin her geçen gün artan ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışıyoruz. Biz görev ve sorumluluklarımızın gereğini yerine getirerek hemşehrilerimizin yaşam kalitesini artırırken, hemşehrilerimiz de Belediye Ailemize sahip çıkıyor. Ne bizim hemşehrilerimize duyduğumuz büyük sevgi ne de hemşehrilerimizin bize duyduğu güven ve destek bitmeyecektir. Birlikte; sevgiyle, güven içerisinde Menemen´in marka değerini daha da yukarılara taşıyacağız? diye konuştu.

 

Haber Erhan ÖZALP