Menemen Anadolu Lisesi Bahar Konseriyle Gönülleri Bir Kez Daha Fethetti

Menemen Anadolu Lisesi Bahar Konseriyle Gönülleri Bir Kez Daha Fethetti

Geçtiğimiz cuma akşamı Menemen Belediye Kültür Merkezi'nde saat 20.00'da düzenlenen Menemen Anadolu Lisesi'nin geleneksel bahar konserlerinden biri daha veliler, eğitim yöneticileri, misafirler, öğretmenler ve öğrencilerden oluşan izleyicilerle buluştu.

            Okulun başarılı müzik öğretmeni Rahime ERGÜR yönetiminde icra edilen konsere saygı duruşunun ardından okul flüt topluluğunun istiklal marşını canlı olarak canlandırması ile başlandı.

HOŞ SADA BIRAKTILAR

Ardından okul müdürünün konseri açış konuşması izledi. Okul Müdürü Ömer TUNÇ konuşmasında Yüce ATATÜRK, müzik hayatın neşesi, ruhu, sevinci ve her şeyidir.Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir,  diyor. İşte bizler de milletimizin bu değerlerinin yaşatılması, gençlerimize kazandırılması amacındayız. Bu inançla Menemen Anadolu Lisesi ailesi olarak bizler, bize emanet edilen çocuklarımızı bu bilgi ve donanımı kazanmış, kendisine güvenen, hedeflerinde kararlı, değişim ve gelişime açık, özgüven sahibi, araştıran, yaratıcı, sorgulayan ve olgunlaşma sürecini liseli yıllarında tamamlamış gençler olarak hazırlamak istiyoruz. Onları her konuda donanımlı kılmayı hedefliyoruz. Bunu öğrencilerimizin sizlere sunacakları bu çalışmada göreceksiniz. Bizler, öğrencilerimize en güzel ortamı oluşturmak için varız.  Onları bu ülkenin geleceği olarak görüyoruz.

Sevgili dostlar ömür çok kısa. Kısa olan bu hayatta en önemli husus baki olan bu gök kubbede bir hoş sada bırakmaktır. 20 yıldır okulumuzda sayısız konser ve programlar yapan öğretmenimiz Rahime Hanım ve öğrencilerinin bir hoş sada bıraktığına inanıyorum.  Bizim bu duygularımızı sizlere aktarmak üzere aylardır derslerden artan zamanlarda şefleri müzik öğretmenimiz Rahime ERGÜR ile birlikte sürekli çalışan öğrencilerimiz, bu çalışmalara desteğini esirgemeyen çok değerli öğretmenlerimiz, bu öğrencilerimizi yetiştiren anne babalar buradalar. Hepsine okulum adına candan teşekkür ediyorum,  Bahar Konserimize teşrif ettiğiniz için tüm konuklara teşekkür ediyorum, iyi seyirler diliyorum” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmasının ardından sırasıyla; okul çalgı topluluğu Türk Marşı, Selvi Bolum Al Yazmalım, Ağrı Dağı Efsanesi, Memleketim şarkılarını seslendirerek büyük bir coşku yarattı. Ardından çok sesli koro, okul öğrencilerinden oluşan ve Karşıyaka Belediyesi'nin düzenlediği Liselerarası Şarkı Yarışmasında finale kalan Özgün Müzik Topluluğu, Türk Sanat Müziği ve okul öğretmenlerinin de katıldığı Türk Halk Müziği Koroları popüler parçaları seslendirdiler. Bazı okul öğrencilerinin yaptıkları sololar da çokça alkışlanan eserler arasındaydı. Okulun Edebiyat Öğretmeni Melek ASLAN'ın seslendirdiği şiirleriyle yaptığı sunumu da seyirciler tarafından sık sık alkışlandı. Program okul müdürü Ömer TUNÇ'un koro şefi Rahime ERGÜR'e çiçek sunması, öğrencilere ve katılımcılara teşekkür etmesiyle son buldu.

Haber: Gökhan KANER