Bugün, 15 Ağustos 2020 Cumartesi


Menemen Masterler Yemekte Buluştu

Kovid – 19 pandemisi nedeniyle 4 aydır sahalardan uzak kalan Menemen Masterler, Güneş Restoranda bir araya gelerek hasret giderdiler.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Menemen Masterler Derneği kurucularından Fikret Uzun “2017 yılında kurulan Menemen Masterler Derneği, Menemen’de zamanında birlikte top oynamış, ter akıtmış, sevinmiş, üzülmüş arkadaşlarımızdan oluşuyor.  Bu yıl ki kalan son maçlarımızın birkaçı Korono virüsü nedeni ile iptal oldu. Hem maçlarımız hem de antrenmanlarımız 4 aydır yapılmadı. Yavaş yavaş pandemi yasaklarının kalkması ile bir yemek düzenleyip bir araya geldik. Hasret giderdik. Bu arada zamanında yine Menemen’de top oynamış bir çok yeni arkadaşımız da aramıza katıldı. Biliyorsunuz Masterler’de belli bir yaş sınırı var. O sınırı dolduran arkadaşlarımız da takımımıza katılarak Menemen Masterler ailesini büyütmeye devam ediyor. 2020-2021 sezonunun hazırlıklarına Ağustos ayının ilk haftasında başlayacağız. Her zaman söylediğim gibi 1942’nin aşkıyla 1993’ün ruhuyla sevgi, saygı ve hoşgörü ile yola devam ediyoruz.”dedi.

Geçtiğimiz dönemlerde Menemenspor’un hem kaptanlığını, hem de başkanlığını yapan en yaşlı master Murat Yüksel ise “İnsanlar nasıl eşlerini bırakamıyorsa zamanında spor yapmış arkadaşlarımızda sporu bırakamıyorlar. Bazen yaşlarımız gereği sakatlıklarımız olduğu için ara vermek zorunda kalıyoruz. Ancak spor öyle bir duygu ki, sokaktaki 5 yaşındaki çocuğu topun peşinden koşarken gördüğümüzde hemen bizde koşup çocuktan önce o topu nasıl alırız diye koşuyoruz. Hala ilk günkü gibi. Ben buradan herkese spor spor spor diyorum.” dedi.

Haber: Erhan ÖZALP