Bugün, 11 Ağustos 2020 Salı


Menemen Halk Eğitim'e yeni müdür

İlçemiz Halk Eğitim Müdürlüğü görevine Gazi İlkokul-Ortaokulu Müdürlüğünü yürüten Özgür Akdemir atandı. Halk Eğitimin önemine vurgu yapan Akdemir, Menemenlilerden katkıda bulunmak isteyenlere seslenerek, Bin 100'e yakın kursumuz ve binlerce kursiyerimiz

İlçemiz Halk Eğitim Müdürlüğü görevine Gazi İlkokul-Ortaokulu Müdürlüğünü yürüten Özgür Akdemir atandı.

24 Eylül’de görev başı yaptığını ifade eden Akdemir, yoğun bir çalışma temposuyla göreve başladığını belirtti.

Halk Eğitim’de ilk defa görev aldığını ifade eden Özgür Akdemir, Halk Eğitim Merkezi’nde çalışmanın oldukça zevkli olduğunu ekledi.

 Anne – Çocuk, Halk Eğitime

12 kişilik grubun oluşması halinde herhangi bir kursu açabileceklerini ifade eden Akdemir, “İngilizce, Bilgisayar gibi temel kursların yanı sıra bir çok değişik kursumuz daha var. Her köyümüzde bir kursumuz var. Bunu daha da yaygınlaştırmaya çalışıyoruz. Köylerde çalışmayan evde oturan bayanlarımızı ülke ekonomisine kazandırmak için uğraşıyoruz. Bu kursiyerlerimizin en büyük problemi çocukları. Biz de buna önlem olarak yetişkinler için açılan kursumuzla birlikte çocuklarımız için çocuk gelişimi kursları açıyoruz. Yetişkin kursiyerlerimiz kurslarını görürken çocuklarımıza da okul öncesi eğitimi veriliyor” diye ifade etti.  

“Mekan sıkıntımız var”

Halk Eğitim olarak ellerinden gelen tüm kursları açtıklarını ve kursiyerleri geri çevirmediklerini belirten Akdemir, “Şu an için öncelikli sıkıntımız mekan. Kursu verecek öğreticimiz var, kursiyerlerimiz var, fakat bu kursu uygulayacağımız mekan maalesef yok. Burada Menemenlilerden destek bekliyoruz. Bizlere mekan anlamında yardımcı olmalarını istiyoruz.

Özgür Akdemir kimdir?

Bartın’da dünyaya gelen Akdemir, Sakarya Adapazarı Öğretmen Lisesi’nden mezun oldu. 1998 yılında Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesini tamamladı. 1998 yılında öğretmen olarak İstanbul’a atandı. 8 yıl İstanbul’da çalıştıktan sonra Emiralem Atatürk Okulunda 3 yıl müdür yardımcılığı, Gazi İlköğretimde de 5 yıl müdürlük yaptı. 24 Eylül tarihinden bu yana Menemen Halk Eğitim Müdürlüğü görevini yürütüyor.

Haber: M. Hulusi YILMAZ