Bugün, 9 Temmuz 2020 Perşembe


Menemen Trafik Ekipleri Göz Açtırmıyor

Kazaları en aza indirmek amacıyla sürekli uygulama yapan Menemen İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği, 2018 yılının ilk 3 ayına ait çalışmaları, ilçemizde kesilen cezalar ve gerçekleşen kazalar hakkında bilgilendirmede bulunarak sürücüler

Kazaları en aza indirmek amacıyla sürekli uygulama yapan Menemen İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği, 2018 yılının ilk 3 ayına ait çalışmaları, ilçemizde kesilen cezalar ve gerçekleşen kazalar hakkında bilgilendirmede bulunarak sürücüleri uyardı.

2018 yılının ilk 3 ayındaki çalışmaları hakkında Menemen Trafik Denetleme Büro Amirliği´nden yapılan açıklamada, ?01 Ocak 2018 ile 20 Mart 2018 tarihleri arasında, ilçemiz trafik ekiplerimizle yaptığımız sabit ve seyir halindeki kontrollerde özellikle ilçemizde trafik park sorunu olduğunu da göz önüne alarak bu trafik sıkışıklıklarını en aza indirmek için özellikle Atatürk Caddesi, Şehit Altuğ Karaburun Caddesi, Cengiz Topel Caddesi ve Ertuğrul Caddesi, eski İtfaiye kavşağı köprü altı dahil, Manisa yönü metro önünde araç parklarına izin verilmemekte, park yasağı olan veya kavşakları kapatan araçlar yeminli otoparklar vasıtasıyla trafik idari para karar tutanağı düzenlenip otoparka çektirilmektedir. Ayrıca ilçemizde Bahriye Üçok, Uğur Mumcu Mahallesi, Gediz Durakları, İzmir-Aliağa istikametinde yanıcı yakıcı tanker-çekici ve kamyonların park etmeleri yasak olup gerekli trafik idari para karar tutanağı düzenlenmektedir. Ayrıca bölgemiz Maltepe kavşağı-Askeri lojmanlar kavşağına kadar geniş bir alana sahip olduğundan sabah ve akşamları Garaj, Asarlık, Koyundere Albayrak ışıklarda şerit ihlali, sürekli emniyet şeridini kullanmak, kırmızı ışık ihlali, sola ve sağa dönüş kurallarına uymamaktan ihbarlı ve seyir halinde sürekli uygulama yapılmaktadır. 15 Ocak-20 Mart arasında 1400 adet araç sürücüsünün yüzüne 780.945 TL, araçların tescil plakasına 2550 TL ceza yazılmış, 697.450 TL işlem yapılmış, alkollü araç kullanmaktan da 80 sürücünün sürücü belgeleri geri alınmıştır. 68 adet yaralamalı kaza meydana gelmiş, 91 vatandaşımız yaralanmış, 88 maddi hasarlı kaza meydana gelmiştir. Bu kazaları en azamiye indirmek için ekiplerimiz kontrollerini sürekli yapmaktadırlar. Araç sürücülerimiz de yorgun, dalgın, hasta olarak araç kullanmamalı, araçla seyir halinde iken emniyet kemeri takma, cep telefonu ile konuşmama kuralı ile kavşaklarda ışıklara uyarlarsa, yağışlı, sisli, puslu havalarda yol durumuna göre hızlarını azaltıp trafik kurallarına uyarlarsa ülkemiz ve ilçemizde kazalar en aza iner. Sürücüler, trafik kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım. Çünkü evimizde bizleri bekleyen sıcak bir yuvamız, ailemiz olduğunu unutmayalım? ifadesi kullanıldı.

Haber: S.Derya BOSUT