Bugün, 8 Temmuz 2020 Çarşamba


MENEMEN SPOR ÇOK DEĞİŞTİ!

50 yıl öncesine kadar Menemen Gençlik´te futbol oynayan futbolcular zemini bozuk, tribünü olmayan toprak zeminde maçlara çıkarlarken şu an yapılan değişimler sonucunda o eski karanlık dönemlerden eser kalmadı.

50 yıl öncesine kadar Menemen Gençlik´te futbol oynayan futbolcular zemini bozuk, tribünü olmayan toprak zeminde maçlara çıkarlarken şu an yapılan değişimler sonucunda o eski karanlık dönemlerden eser kalmadı. 1999 yılında yapılan Yerel Seçimlerde Menemen Belediye Başkanlığı´na seçilen Tahir Şahin, İzmir kazalar arasında mücadele eden Menemen Gençlik Spor Kulübüne yeniden hayat verdi. Daha sonra yapılan kongre ile kulübün Başkanlığına getirilen Tahir Şahin yaptığı icraatlarla Menemen Belediyespor´un adını herkese duyurmaya başladı. Her şey Menemen için sloganıyla yola çıkan Başkan Şahin ve ekibi Menemen Belediyesi öz kaynaklarını kullanarak tarla görünümündeki Şehir Stadına ilk olarak bir kulüp binası ve her mevsim sorunsuz oynanabilecek bir çim zemin kazandırdı. Ardından tribünlerin yetmemesi sonucunda Menemen ve gerektiğinde İzmir´in önemli ihtiyaçlarını karşılayacak UEFA standartlarına uygun yeni stat yapıldı. Yeni stada 5 bin kişilik tribün ve gece maçları da yapabilmek için ışıklandırılmalar yapıldı. Yapılan bu değişimler Menemenli sporseverleri çok heyecanlandırırken iç saha maçlarına olan ilgi de arttı.

Öte yandan 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele veren Menemen Belediyespor futbol dışında da birçok branşa kapılarını açarak eğitim vermeye başladı. Alt yapı alanında yaptığı faydalı eğitimlerle de başta Menemen Belediyespor olmak üzere büyük takımlarda oynayacak sporcular yetiştirmeyi amaçlıyor.

Menemen Belediye Spor´un yolu Açık

İlk yarıyı lider bitiren Menemen Belediyespor 20 yıldır devam eden bu yolculukta Başkan Şahin´in dediği gibi ?benim 12´nci adamlarım taraftarlarımdır.? sözü ile iç ve dış sahada Menemen Belediyespor´a destek veren taraftarlarına olan minnetini dile getiriyor. ?Bizlerde Menemen Belediyespor taraftarları olarak hepimizin en çok istediği şey Menemen Belediyespor´u 1. Ligde görmektir. Menemen Belediyespor´umuz bizler için çok kıymetlidir. Bunun için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Birlik ve kardeşliğimiz için el ele ve gönül gönüle tribünde olmaya çalışıyoruz.?

Ben Ali Kemerbaşta Menemen Belediyespor olmak üzere 2.lig kırmızı grupta mücadele eden bütün takımlara başarılar diliyorum. Ve kendi sözümle bu hafta ki yazımı bitiriyorum.

?Giden sadece kendini değil, yaşadığı yılları ve anıları da götürür.?

Kalın sağlıcakla?

 

Foto 1: Menemen Gençlik Takımının ilk kalecisi Yıl 1956

Foto 2: 1956 ? 57 yıllarında Menemen´in asırlık çınarı Menemen Gençlik Takımı Başkanı Mustafa Topgül ve Yenilmezliğe damga vuran ?11? Toplu halde. Kaleci Kadir Karpuzkaldıran

Foto 3: Menemen sahasında toprak zeminde güzel maçlar çıkaran ve kaleci Murat Yüksel´in kadrosu (1978)

Foto 4: Başkan Tahir Şahin, Uzun yıllar toprak zeminde futbol oynayan eski futbolculara yeni Menemen stadını tanıttı.? Gelecek Nesilleri ihya etti? dediler.

Foto 5: Bölgenin en iyi stadı olan, yenilenen Menemen sahasına Altay talip oldu.