Menemen Masterler: 1 ? Manisa Masterler: 3

Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Ligi Federasyonu´nun düzenlediği turnuvanın 2. haftasında Menemen Masterler ve Manisa Masterler karşı karşıya geldiler.

Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Ligi Federasyonu´nun düzenlediği turnuvanın 2. haftasında Menemen Masterler ve Manisa Masterler karşı karşıya geldiler. Geçtiğimiz pazar günü Menemen Emiralem sahasında oynanan karşılaşmayı Manisa Masterler 3-1 kazandı.

30 yıl aradan sonra sahalara dönen mastırların karşılaşması, coşku ve bayram havası içinde oynandı. Oynanan karşılaşmayı her iki takım oyuncularının eşleri, çocukları, tanıdıkları, arkadaşları ve halk büyük coşkuyla izledi. Çekişmeli geçen karşılaşmada Menemen mastırların karşı kaleye sık sık yaptığı ataklar ne yazık ki sonuç vermedi. Rakip takım ise Menemen masterların hatalarını iyi değerlendirip maçı 3-1 kazandı.

Maç başında iyi ısınamayan futbolcuların sık sık sakatlanması sahada ilginç görüntülere neden oldu.

40 yaş üzerindeki futbol tutkunlarının, hiçbir engel tanımadan sahada kıyasıya rekabetleri kimi zaman tatlı sert, kimi zaman coşkulu, kimi zaman ise çok hırslı anlara sahne oluyor. Kimsenin özel hayatında ne iş yaptığı, ne mevkide olduğu önemsenmeden sadece futbola gönül verenlerin birleştiği bu turnuvada herkesin tek isteği ?Sevgi, Saygı ve Hoşgörü?nün sahaya yansımasıdır.

Her şey Kuralına Uygun

Büyük maçlardaki kuralların aynen geçerli olduğu turnuvada herşey kuralına göre yapılıyor.

11 futbolcu ve 6 yedek olarak oynanan maçları TFF´nin görevlendirdiği resmi hakemler yönetiyor. Maçlar başlamadan önce güvenliği maçların yapıldığı mevkiye göre polis yada jandarma sağlıyor. Olası bir duruma karşı sağlık ekibi tam teşekküllü olarak sahada bulunuyorlar.

Haber Gökay ÖZALP