Bugün, 9 Temmuz 2020 Perşembe


Menemen Gençlik Asker Uğurladı?

Askerlik yetişkin gençlerin değişmez gündemindedir.

 

Askerlik yetişkin gençlerin değişmez gündemindedir. Aliağa ilçesine bağlı Kalabak köyünde ikamet eden Hüseyin-Aysel Mutlu çiftinin oğullarını asker uğurlamak amacıyla yemekli bir tören düzenlendi. Menemen´de esnaflıkla iştigal eden ve silah altına alınan Metin Mutlu, uzun yıllar Menemen Gençlik grubu ve 17 yıldır Menemenspor´u takip eden fanatik bir taraftar olduğu söylenmektedir. Mutlu ailesinin oğulları Metin Mutlu için Aliağa ilçesine bağlı, tarihi Saruhanlı beyliğine dayanan Kalabak köyünde yemekli asker uğurlama töreni gerçekleştirildi.

Beni davet eden Mutlu ailesinin asker uğurlama törenine hem katıldım hem de görüntüledim. Köydeki asker uğurlama törenine askere gidecek olan Metin Mutlu´nun ailesi, yakınları ve köy halkı ile Menemen´den güreşçiler Adil Acar, Gökhan Akdeniz, Ufuk Tok, Fatih Bozkurt, Cüneyt Karakuş, Çağatay Özacar, Murat Çelik ve Menemen Gençlik Grubu ile Menemenspor taraftarları katıldı.

Asker ailesince odun ateşinde pişirilen kazanlardaki yemekler ile yine odun ateşinde pişirilen köy ekmeği köy kadınları tarafından self servis olarak davetlilere ikram edildi.

Yemeğin ardından köy camisi imamının yaptığı dua ve okunan Fatiha ile hayırlı olsun dileğinde bulunuldu.

Yemeğe katılan yaşlı köylü vatandaşlar, ?Askerlik yetişkin gençlerin değişmez gündemindedir. Gençler askerlik görevini ifa etmeden hiçbir şeyi başaramazlar. Köyümüzde asker uğurlama geleneği tören şeklinde yıllardan beri günümüze değin değişmeden devam ede gelen geleneklerimizdendir. Asker ailesine hayırlı uğurlu olsun ve mübarek olsun? diye ifade etiler.

 

Resim altları:

Foto1: Asker uğurlama yemeğinde köy kadınları servisi ile yemek alan davetliler

 

Foto2: Askere gidecek olan Metin Mutlu Türk bayrağı önünde annesi Aysel Mutlu´nun elini öperken babası Hüseyin Mutlu da görülüyor

 

Foto3: Asker Metin Mutlu köyden arkadaşlarıyla

 

Foto5: Yemeğe katılan güreşçiler, Menemen Gençlik ve Menemenspor taraftarlarından asker uğurlama hatırası