Menemen Belediye Çöpçüsünün Örnek Davranışı

Yıl 1993 günümüzden 24 yıl öncesi Menemen´de böylesi hiç görülmemiş bir olayla karşılaştım

Yıl 1993 günümüzden 24 yıl öncesi Menemen´de böylesi hiç görülmemiş bir olayla karşılaştım. Menemen Belediyesinde temizlik işçisi olarak çalışan Mehmet Arpa, bir sabah görev verildiği Adnan Menderes Caddesinde süpürme çalışmaları sırasında (bankalar caddesinde) çalışırken bir ayakkabı kutusu içerisinde yüklü miktarda kağıt para olduğunu fark ettiğinde çalıştığı bölgeden ayrılıp Belediye Zabıta Amirliğine gelerek bulduğu paraları teslim etti. Menemen Zabıta Amirliği de polisle işbirliğine geçti. Bunun üzerine kaybolan paraların Maltepe Deri Sanayideki işverene ait olduğu bu paraların çalışan işçilere dağıtılmak üzere bankadan çekildiğini kanıtlayan iş adamına teslim edildi. İş adamı ?Umudu kesmiştim, dünyalar benim oldu. İnsanlık ölmemiş, belediye işçisi bana büyük mutluluk yaşattı. İşçilerin ücretini ödeyeceğimden rahat bir nefes aldım ? ifadesini kullandı. Belediye işçisi, teşekkür edilerek nakit verilip ödüllendirildi. Bu arada iş adamının başta Belediye Başkanı ve Zabıta Amirliğine teşekkür ederek ayrıldığı görüldü.

Daha sonra dönemin Belediye Başkanı merhum İlhami Gürsoy da encümen kararı ile temizlik işçisi Mehmet Arpa´yı nakdi ve takdirname ile ödüllendirdi.

Belediye temizlik işçisi Mehmet Arpa teşekkür belgesini zabıta amiri Ömer Yorulmaz´ın elinden aldı. Mehmet Arpa, ?Haram yemek biz Müslümanlara yakışmaz. Bu paralarda çok yetimlerin hakkı vardır? dedi.

 

Foto1: Belediye Başkanı İlhami Gürsoy ve Belediye Encümeni Başkanı merhum Serdar Eroğlu temizlik işçisinin ödülünü imzalarken?

 

Foto2: Temizlik işçisi Mehmet Arpa ödül çekini ve teşekkür belgesini zabıta amiri Ömer Yorulmaz´ın elinden aldı.