Bugün, 11 Ağustos 2020 Salı


Menemen'de Miniklere ilk zil çaldı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından uygulamaya konulan uyum eğitimi programı kapsamında İlkokul 1. Sınıfa kayıt olan öğrenciler 8 Eylül Pazartesi (bugün) günü ders başı yapacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından uygulamaya konulan uyum eğitimi programı kapsamında İlkokul 1. Sınıfa kayıt olan öğrenciler 8 Eylül Pazartesi (bugün) günü ders başı yapacak.

2014 – 2015 Eğitim ve Öğretim yılının başlamasıyla, bugün ana okuluna, birinci sınıfa ve lise birinci sınıfa başlayan öğrenciler uyum haftası kapsamında ders başı yaptı.

Anaokuluna 37 aydan gün alan ve 66 ayı doldurmayan çocuklar kabul edilirken, ilkokula 60-66 ay arası çocukların gelişimi tamamladığı anlaşılanları velisinin yazılı izniyle alınabilecek.

Uyum haftasında ders yok

Eğitim öğretime uyum sağlamak amacıyla gerçekleştirilen uyum haftasında ders işlenmeyecek. Sabah 9’da ders başı yapan minik öğrenciler 13’de evlerinin yolunu tutacak. Hayata geçirilen bu uygulamayla minik öğrencilerin okul öncesinde sınıflarına alışması, yeni arkadaşlarıyla ve öğretmenleriyle tanışması amaçlanıyor.

“Veliler okulda beklemesin”

Konu hakkında gazetemize bir açıklamada bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ramazan Uyanık, “Çocuklarımızın sağlıklı gelişimi sağlamak amacıyla uygulamaya konulan bu programı biz de ilçemizde uyguluyoruz. Anaokulu ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerimiz Pazartesi itibarıyla ders başı yapacaklar. Ayrıca İzmir’de pilot okul olarak seçilen liselerimizde de lise birinci sınıf öğrencilerimiz ders başı yapacaklar. Velilerimiz öğretmenlerimize ve idarecilerimize güvensinler. Okula gelip teslim etsinler, dersler bitince gelip çocuklarını alsınlar. Bazı velilerimiz okulda bekliyor, bazıları ise öğretmenle derse girmek istiyorlar. Bize güvensinler” diye belirtti.

Haber: Ali Rıza KEMER