Meclis´te Samimiyet Tartışması
Menemen Belediye Başkanlığı Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısına samimiyet tartışması damgasını vurdu.
Tarih: 9.12.2016 08:00:11/ 8635okunma / 0yorum

Meclis´te Samimiyet Tartışması

Menemen Belediye Başkanlığı Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısında gündeme geçmeden önce Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Menemen Belediyesi 1. Kitap Fuarı´nın 20 Aralık 2016 tarihinde Gölpark Menemen´de açılacağı bilgisini paylaştı.

Saygı duruşunun ardından gündemin ikinci maddesi olan geçmiş tutanak özeti oyçokluğu ile kabul edildi. Başkanlıktan verilecek olan önergelerden a şıkkı müzekkeresinde Menemen Belediyesi vergi gelirlerinin toplandığı banka hesabının kamu yararına tahsis edilmesi gündeme geldi. Söz alan Mustafa Koç, “Hizmetlerin aksamaması için kamu yararı tahsisi için evet diyeceğiz” dedi ve oybirliği ile meclisten geçti. B şıkkı müzekkeresinde Menemen Belediyesi ve Menemen Ziraat Odası işbirliğinde ilçemizde tarım makineleri parkı kurulması için ortak hizmet projesi gerçekleştirilmesi oybirliği ile mecliste kabul edildi. Alanın Kesikköy´de olduğu ve sürenin 5 yılı kapsadığı belirtildi.

İlave gündem tartışma yarattı

Beşinci gündem maddesi olan üyeler tarafından verilecek önergelerde ilave gündeme geçildi.

İlave gündem öncelikle okunarak, “Menemen Belediye Meclisinin 05.10.2016 tarih ve 64 nolu kararındaki İZSU Genel Müdürlüğünden Belediyeye aktarılan katı atık bedeli altındaki alacağın yerine Elektrik havagazı tüketim vergisinin temlik edilmesi şeklinde düzeltilmesi” şeklinde meclise bilgi verildi. Sonrasında ilave gündem oybirliği ile gündeme alındı. Başkan Şahin yaptığı açıklamasında, “2 meclis öncesi 5 milyonluk krediyi kullandık. Kredi ile Kubilay Kültür Merkezi hızla ilerliyor. Nisan-Mayıs gibi bitecek. Katı atık bedeli ifadesi çıkacak. Elektrik havagazı tüketim vergisi ibaresi yerini alacak” dedi.

Söz alan Hakkı Durmaz da, “Doğrusu hizmetin aksamasını istemiyoruz. Meclis´te oyçokluğu kararı var. İZSU´dan da geri dönmüş”  diye ifade etti ve önergenin bir daha okunmasını istedi.

Başkan Şahin de, “Banka katı atığın her an iptal edilebileceği düşüncesiyle diğer tarafa çevirmemizi istiyor. Yoksa İZSU ile olayın ilgisi yok. Banka kendini garanti altında almayı ister” dedi. Mustafa Sevinç ise, “Şimdi samimiyeti göreceğiz oybirliği ile mi geçecek” sorusunu yöneltti. Bu arada ilave gündem oylanarak oyçokluğu ile meclisten geçti.

Dilek ve Temennilerde Hakkı Durmaz, “Samimiyetten bahsediyorsunuz en azından bir fotokopi verilemez miydi? Usul de, nezakette, samimiyette bunu gerektirir” dedi.

Naim Özdemir, Manisa Yolu Uğur Mumcu Mahallesi girişinin karayolları düzenlemesi ile trafiğe kapatılması konusunda vatandaşın dertli olduğunu ve imza topladığını belirtti.

Başkan Şahin de, “Samimiyeti bununla mı sınıyorsunuz. Saklı, gizli bir şey mi yapıyoruz. Yönetmelik internette. Ayrıca Uğur Mumcu girişini onlar kapatırsa Tahir Şahin tarzı ile

biz açarız” dedi.

Yeni yılın ilk meclisinin 2 Ocak 2017 pazartesi günü saat 17.00´de yapılacağı bildirildi.

Haber: S.Derya BOSUT

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Meclis Samimiyet Tartışması
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
 SAKİN MECLİS
SAKİN MECLİS
Mart Ayı Belediye Meclis Toplantısında dilek temennilerde hiçbir tartışma yaşanmaması hayret uyandırdı. Toplantı sonunda katılımcılar, bu kadar sakin bir meclise alışkın değiliz ifadesini kullandılar.
“Siz Varsanız Cumhuriyet Var”
“Siz Varsanız Cumhuriyet Var”
Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin yıldönümü dolayısıyla CHP Menemen İlçe Kadın Kolları´nın düzenlediği etkinlikte konuşan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin kadın-erkek eşitliğini savunarak; “Siz varsanız Cumhuriyet var” dedi.
2017 Bütçesi Tahmini 115 milyon TL
2017 Bütçesi Tahmini 115 milyon TL
Menemen Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı, bütçenin komisyonda görüşülmesi nedeniyle iki oturumda yapıldı.
Hizmet Almak İçin Koşturuyor
Hizmet Almak İçin Koşturuyor
Asarlık Irmak Mahallesi Muhtarı Metin Koçak mahallesindeki eksiklikleri gidermek amacıyla son sürat çalışıyor.
Daha sağlıklı su için..
Daha sağlıklı su için..
İZSU´dan Menderes, Torbalı ve Bayındır´a 9.6 milyon TL´lik yatırım
İzmir´e “15 Temmuz Demokrasi Meydanı” geliyor
İzmir´e “15 Temmuz Demokrasi Meydanı” geliyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu,Mithatpaşa Endüstri Meslek Lisesi ve Hamidiye Camii önünde denize doğru oluşturulacak yeni meydana “15 Temmuz Demokrasi Meydanı” adının verilmesini istedi.
Küçük Menderes´e 12. arıtma geliyor
Küçük Menderes´e 12. arıtma geliyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, yeni yasayla sınırlarına dahil olan Tire´ye Avrupa standartlarında arıtma kurmak için ihaleye çıkıyor.
RAMAZAN AYINDA CAMİ AÇILIŞI
RAMAZAN AYINDA CAMİ AÇILIŞI
Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, 3 yıl önce inşaatına başladığı Menemen Belediyesi Ulukoop Camii´ni, 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayında hemşerilerinin hizmetine açtı.
En güzel imza
En güzel imza
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Urla-Bademler´deki çiçek üreticileriyle yeni bir alım sözleşmesi imzaladı.
İzmir Festivali´nden “30. merhaba”
İzmir Festivali´nden “30. merhaba”
İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (İKSEV) tarafından bu yıl 30´uncu kez düzenlenen Uluslararası İzmir Festivali
“Vergisi verilmemiş para ‘kara´ paradır”
“Vergisi verilmemiş para ‘kara´ paradır”
Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri çerçevesinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu´nu ziyaret eden SGK İzmir İl Müdürü Ekrem Gülcemal, İzmir´in sigorta primlerini zamanında ödeme konusunda Türkiye´deki diğer belediyelere örnek gösterildiğini söyledi.
Başkan Şahin´den Gazi Evine Anlamlı Ziyaret
Başkan Şahin´den Gazi Evine Anlamlı Ziyaret
Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Şırnak Silopi´de 3 Ocak 2015 tarihinde PKK´lı teröristlerin eve kurduğu bombalı tuzağın patlaması sonucu yaralanan Jandarma Üsteğmen Ömer Ali Demir´i baba evinde ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.
Başkanlık Makamında nikah
Başkanlık Makamında nikah
Menemen’in tanınmış esnaflarından Çakıcı Lokantası’nın sahibi Sevgi - Kazım Tekçe’nin kızları Tuğçe ile Fevziye – Burhan Çıra çiftinin oğulları Ulaş’ın nikah akitleri Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin tarafından başkanlık makamında gerçekleştirildi.
Menemen’in 17 mahallesine İZSU müjdesi
Menemen’in 17 mahallesine İZSU müjdesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bütünşehir Yasası ile mahalleye dönüşen Menemen’deki 17 köyün içme suyu şebekesini baştan sona yenilemeye hazırlanıyor. Bu yatırımın da tamamlanmasıyla birlikte, Büyükşehir’in ilçede döşediği içme suyu şebeke uzunluğu 400 kilometreye ulaşacak.
Kadir Gecesi’nde sıcak buluşma
Kadir Gecesi’nde sıcak buluşma
Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nde binlerce Menemenli, Menemen Belediyesi’nin düzenlediği iftar sofrasında bir araya geldi. Şehir Parkı’nda düzenlenen iftar yemeğinde hemşerileriyle bir araya gelen Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, birlik ve beraberlik mesajı vererek; “Ülkemizi içten ve dıştan bölmek isteyen şer güçler, gelip Menemen’de bugüne kadar yaptığımız sokak iftarlarını ve Kadir Gecesi’nde yaptığımız bu güzel iftardaki birlik ve beraberliği görsünler” dedi.
7 Gün Hizmette
7 Gün Hizmette
Foça Belediyesi, UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi’nde olan Foça’nın tanıtımı daha etkin bir şekilde yapmak amacıyla, Foça Demokrasi Meydanı’nda stant açtı.
“Foça Karası” Küllerinden Doğacak
“Foça Karası” Küllerinden Doğacak
“Foça Karası” Küllerinden Doğacak
Menemen’e ‘Doğal’ Proje
Menemen’e ‘Doğal’ Proje
Menemen Belediyesi tarafından yapımına başlanan ve tamamlandığında İzmir’in ilk doğal gölet rekreasyon alanı olacak olan proje tüm hızıyla devam ediyor.
Menemen’de iftar bir başka güzel
Menemen’de iftar bir başka güzel
Menemen Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği İftar Sofraları’nın ilkinde kamu kurum ve kuruluşları yöneticileri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum örgütleri yöneticileri ve işadamları bir araya geldi. İftarda davetlilere geleneksel Osmanlı şırası dağıtıldı.
MENEMEN’DE GÖZ KAMAŞTIRAN DEFİLE
MENEMEN’DE GÖZ KAMAŞTIRAN DEFİLE
Menemen Belediyesi Mesleki Eğitim Kursları’nda eğitim alan 546 kadının hazırladığı yaklaşık 3 bin eser, Cumhuriyet Meydanı’nda görücüye çıktı. Yıl sonu sergisi açılış töreninde gerçekleştirilen defileyi, binlerce Menemenli büyük bir ilgiyle izledi.
Rahvan Atlar 4. Kez Menemen’de Koşacak…
Rahvan Atlar 4. Kez Menemen’de Koşacak…
Rahvan Atlar 4. Kez Menemen’de Koşacak…
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi