MADDE BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE KONFERANSI

Menemen Kaymakamı Mustafa Özkaynak başkanlığında yürütülen ?Madde Bağımlılığı ile Mücadele? çalışmaları kapsamında konu hakkında farkındalık yaratmak amacıyla, İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından davet edilen Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bağımlılık Çalış

 Menemen Kaymakamı Mustafa Özkaynak başkanlığında yürütülen ?Madde Bağımlılığı ile Mücadele? çalışmaları kapsamında konu hakkında farkındalık yaratmak amacıyla, İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından davet edilen Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bağımlılık Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Psikiyatrist Prof. Dr. Artuner Deveci´nin sunumuyla bir konferans verildi.

15 Ocak salı günü gerçekleşen konferansa; kurum amirleri, muhtarlar, sağlık personeli, emniyet görevlileri, okul yöneticileri, rehber öğretmenler ve din görevlileri katıldı.

Kaymakam Özkaynak, konferans bitiminde Prof. Dr. Artuner Deveci´ye verdiği bilgiler için teşekkür ederek, tüm kamu kurumları ve sivil toplum örgütleri kadar, muhtarlar, rehber öğretmenler ve ailelerin de işbirliğinin bu mücadelede başarıyı arttırmadaki önemine dikkat çekti.

İlçemizde ?Bağımlılıkla Mücadele Danışma Birimi? hizmete geçti

Ayrıca İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Sağlıklı Hayat Merkezi bünyesinde hizmete başlayan ?Bağımlılıkla Mücadele Danışma Birimi? çalışanları ve çalışmaları hakkında da bilgilendirmede bulunuldu.

Haber: S. Derya BOSUT