Bugün, 11 Ağustos 2020 Salı


Lise Öğrencileri dev Atatürk portresi yaptı

Menemen Atatürk Anadolu Lisesi'nde okuyan 2 son sınıf öğrencisi tarafından yapılan dev Atatürk portresi görenler tarafından büyük beğeni topluyor.

Menemen Atatürk Anadolu Lisesi’nde okuyan 2 son sınıf öğrencisi tarafından yapılan dev Atatürk portresi görenler tarafından büyük beğeni topluyor.

Menemen Atatürk Anadolu Lisesi 11-H sınıfı öğrencilerinden Murat Noyan ve Ömer Bilgiç tarafından boş zamanlarından okulum spor salonunda yapılan Atatürk portresi resmi törenlerde okulu duvarına asılacak.

“Fırsat verildiğinde neler yapabileceklerini gösterdiler”

Çocukların yaratıcılıklarının desteklenmesi ve onlara güven verilmesi amacıyla kendisine böyle bir projeyle gelen öğrencilerini geri çevirmediğini ifade eden Okul Müdürü Mustafa Efe, “Okulumuza bir Atatürk portresi yapmak istediklerini söylediler. Resim öğretmenimizin de yardımıyla organize oldular ve çalışmaya başladılar. Şu anda ortaya çok güzel bir eser çıktı. Öğrencilere fırsat verildiğinde neler yapabileceklerini görmüş olduk” dedi.

Eseri ortaya çıkartan Murat Noyan ve Ömer Bilgiç ise, “Atamıza duyduğumuz sevgi ve okulumuza son senemizde kalıcı bir şeyler bırakmak arzusuyla böyle bir işe başladık. Okul Müdürümüzün, resim öğretmenimizin ve tüm arkadaşlarımızın destekleriyle portreyi ortaya çıkarttık” diye ifade etti.

Haber: M. Hulusi YILMAZ