Bugün, 3 Temmuz 2020 Cuma


Kuşlara Bir Damla Umut

Kubilay İlkokulu 1-B sınıfı minikleri, velilerin de katılımıyla öğretmenleri Candan Kilbul rehberliğinde duyarlı bir çalışmaya imza attılar.

Kubilay İlkokulu 1-B sınıfı minikleri, velilerin de katılımıyla öğretmenleri Candan Kilbul rehberliğinde duyarlı bir çalışmaya imza attılar. İlçemiz Şehir Parkı içinde bulunan ağaçlara velilerin de yardımıyla Kuş Yemlikleri asıldı.

81 ilin arasında Menemen de bu etkinlikte yer aldı

Önceki gün tüm Türkiye´de aynı azim, aynı duyarlılık, aynı fedakarlıkla gerçekleştirilen ?Kuşlara Bir Damla Umut´ adlı etkinlik esnasında bilgisine başvurduğumuz sınıf öğretmeni Candan Kilbul, ?Bu etkinliği Facebook´ta grup üyesi olduğum Fatma Ayan öğretmenimden öğrendim ve 81 ilde yaptığı bu etkinliğe ben de İzmir ili-Menemen ilçesi olarak katılmak istedim. Sınıfımda velilerimle paylaştım. Onlarla birlikte bu güzel adımı attık. Herkes kendi imkanları ölçüsünde bu Kuş Yemliklerini hazırladı. Geri dönüşüm gibi bir şey oldu. Bildiğiniz gibi havalar soğuyunca kuşlar aç kalıyor. Çocuklarımıza hem hayvan sevgisini, hem de doğa sevgisini aşılamak için böyle bir projeye dahil olduk. Bundan dolayı çok mutluyum. Velilerimin de aynı mutluluğu gözlerinden okudum. Öğrenciler de büyük bir sevinç ve heyecanla bu etkinliğe katıldı. Gördüğünüz gibi hemen hemen hepsi burada? dedi.

Her şey hayvanları sevmekle başlar

Veliler adına görüşlerini aldığımız Mehtap Manisalıoğlu da, ?Güzel bir proje. Çocuklarımızın en azından böyle bilinçlenmesi çok güzel. Her şey hayvanları sevmekle başlıyor aslında. Veliler ve çocuklar da büyük bir heyecan içinde, hevesle geldiler, yaptılar bir şeyler. İnşallah faydası olur onlar için hayatlarında? diye belirtti.

Belediye Başkanı´na Çağrı?

Ayrıca veliler bu işin başlangıç olarak kabul edilmesini isteyerek Belediye Başkanı Tahir Şahin´e de şöyle seslendiler, ?Şehir Parkına bakan belediye işçilerimizin bu çalışmanın devamını getirmesini istiyoruz. Bu kuş yemlikleri kontrol edilsin. Eksildikçe yem eklensin. Kuşlar aç kalmasın?   

Haber: S.Derya BOSUT