Bugün, 8 Temmuz 2020 Çarşamba


Kupa ve Madalyalarına Kavuştular

2017-2018 eğitim öğretim yılı içerisinde ilçemizde düzenlenen ilk ve orta düzeyli okulları kapsayan minikler ve yıldızlar kız-erkek okullar arası müsabakalarda okullarını başarı ile temsil ederek dereceye giren öğrenci sporcular için toplu bir ödül tören

 

2017-2018 eğitim öğretim yılı içerisinde ilçemizde düzenlenen ilk ve orta düzeyli okulları kapsayan minikler ve yıldızlar kız-erkek okullar arası müsabakalarda okullarını başarı ile temsil ederek dereceye giren öğrenci sporcular için toplu bir ödül töreni gerçekleştirildi.

İlçemiz Kapalı Spor Salonunda yapılan ödül törenine; İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Salim İmren ve Ali Civcir, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Özlem Günay Karataş, okul müdürleri, beden eğitimi öğretmenleri ve çok sayıda sporcu öğrenci katıldı.

742 sporcu öğrenciye ulaşıldı

Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşının seslendirilmesiyle başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Özlem Günay Karataş, ?2017-2018 eğitim öğretim yılı içerisinde ilçemizde düzenlenen İlk ve orta düzeyli okullarımızı kapsayan minikler ve yıldızlar kız-erkek okullar arası müsabakalarda okullarını başarı ile temsil ederek dereceye giren öğrenci sporcularımıza ödüllerini vermek için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Bu sene İlçe Spor Müdürlüğümüzün önderliğinde oluşturulan ilçe Spor Komisyonu olarak sadece ilk ve orta okullar arasında düzenlenen Masa tenisi, badminton, basketbol, futsal, voleybol, futbol ve kros olmak üzere 7 branşta 67 okul takımının katılımıyla toplam 107 tane müsabaka oynatılmıştır. Bu müsabakalar aracılığıyla 742 sporcu öğrencimize ulaşabilmenin gururunu yaşıyoruz.

Amacımız çocuklarımızı yoğun ders temposundan az da olsa uzaklaştırarak hayatlarına sporu sokmak, spor ahlakını kazandırmak, onları kötü alışkanlıklardan ve olumsuz çevrelerden kopararak spor tesislerine çekmekti. İnşallah bu amacımızı daha fazla organizasyonlar düzenleyerek, daha fazla okul ve öğrencimizin katılımını sağlayarak gerçekleştirmeye devam edeceğiz.

Müsabakaların gerçekleştirilmesinde büyük emeği geçen İlçe Spor Komisyonu Üyelerimize, müsabakalarda hakem olarak görev alan beden eğitimi öğretmenlerimize ve bizden desteğini esirgemeyen Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarımıza ve katılan okullarımızın idarecilerine teşekkür ederim. Hepinizin eline sağlık. Siz değerli okullarımıza ve sporcularımıza da katılımları için ayrıca teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim? dedi. Sonrasında masa tenisi, badminton, basketbol, futsal, voleybol, futbol ve kros müsabakalarında derece yapan öğrencilere kupa veya madalyaları takdim edildi. Tören sonunda günün anısına toplu fotoğraf çektirildi.

Haber: S.Derya BOSUT

 

Foto4: İlçe Spor Komitesi de ödüllendirildi