KUPA TÖRENİ

2018-2019 eğitim öğretim yılında, Menemen Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen sportif faaliyetlerin ödül töreni Menemen Spor Salonu´nda yapıldı.

2018-2019 eğitim öğretim yılında, Menemen Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen sportif faaliyetlerin ödül töreni Menemen Spor Salonu´nda yapıldı.

Menemen Kaymakamı Mustafa Özkaynak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz, Menemen Belediyesi Altyapı ve Spor Okulları Müdürü Adil Acar, siyasi parti temsilcileri ile okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kupaların takdimi öncesinde Menemen Kaymakamı Mustafa Özkaynak yaptığı konuşmasında, ?Bir sene boyunca Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığımızın ortaklaşa yürüttüğü sportif faaliyetler neticesinde dereceye giren tüm öğrencilerimizin ödüllerini vereceğiz. Öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk ne demiş: Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim. Bizler de bu bağlamda sizlerin spor yeteneğini ön plana çıkarmak, sizleri sportif anlamda geliştirmek ve aynı zamanda sizleri iyi birer insan olarak topluma kazandırmak üzere bu faaliyetleri düzenliyoruz. Hepinize başarılar diliyorum? dedi.

Menemen Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Özlem Günay Karataş da katılımcıları selamlayarak, ?2018-2019 eğitim öğretim yılı içerisinde İlçe Spor Komisyonu olarak toplam yedi branşta bin 500 tane çocuğumuza lisans kaydı yaparak Türk sporuna kazandırmış bulunmaktayız. Öğretmen arkadaşlarıma ve okullarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Dereceye giren okullarımızı ayrıca tebrik ediyorum. Aslında burada kaybeden yok hepiniz bizim şampiyonumuzsunuz? diye ifade etti.

Konuşmaların ardından toplam yedi branşta dereceye giren okullara madalyaları takdim edildi. İlçemizde dereceye giren okulların listesi aşağıdaki gibidir.

Haber: S. Derya BOSUT