KUBİLAY´DA OKUMA SEVİNCİ

İlçemizin köklü okullarından Kubilay İlkokulu 1. sınıf öğrencileri parkta kitap okumanın tadını çıkardılar.

KUBİLAY´DA OKUMA SEVİNCİ

İlçemizin köklü okullarından Kubilay İlkokulu 1. sınıf öğrencileri parkta kitap okumanın tadını çıkardılar.

Kubilay İlkokulu´nda 1. sınıfta eğitim alan 9 şubeden toplam 300 çocuğu kapsayan minikler geleneksel 2´nci ?Ben Okuyorum Ya Sen´ uygulama proje kapsamında 27 Nisan günü öğleden sonra Şehir Parkında kitap okuma etkinliği gerçekleştirildi.

Kubilay İlkokulu avlusunda okul müdürü-öğretmenler-öğrenciler ve velilerin katılımı ile oluşan topluluk ellerinde ?Kitapsız Yaşamak Kör-Sağır-Dilsiz Yaşamaktır´-?Kitap Boşlukları Doldurur´ ?Okumak Özgürlüktür´ ?Kitaplar En Büyük Dosttur´ pankartlarıyla kortej olarak

Şehir Parkına ulaştılar. Veliler ve öğretmenlerin katkılarıyla parktaki ağaçların altına kilimler serildi. Velilerin evlerinde yaptığı ikramlar, kurulan sofralarda ikram edildi.

Sınıfların kalbi burada attı

Etkinliğe; İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ramazan Uyanık, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler ile Menemen AK Parti İlçe Başkanı Mithat Çetin ve yönetimi katıldı.

?Kitap sevgisini aşılamak istedik?

Okulun halk oyunları ekibinin gösterisinin ardından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Okul Müdürü Abdullah Mucuk, öncelikle etkinliğe katılan tüm misafirlere ve velilere teşekkür etti. Kitap okumayı özendirmek amacıyla 2´ncisini gerçekleştirdikleri böyle bir etkinliğe imza attıklarını belirtti. Sözlerini sürdüren Mucuk, ?Öğrencilerin; aileleri, arkadaşları ve öğretmenleriyle kitap sevgisinin önemini paylaşmaları için bir ortam hazırladık. Çocuklarımız özellikle yaşlılara kitap okuyarak onların kendini önemli hissetmesini sağladı. Kütüphanemiz de burada stant açarak kütüphanenin önemini çocuklarımıza anlattı. Etkinliğimize 300 adet kitap bağışlayan Menemen Ticaret Odası Başkanı Yılmaz Güral´a, ayrıca kitap hediye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Uyanık´a, İlçe Başkanı Mithat Çetin´e, Şube Müdürlerimiz Salim İmren´e ve Ali Civcir´e teşekkür ederiz? dedi.

?Kitap okuma alışkanlığı için güzel etkinlik?

İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ramazan Uyanık da yaptığı açıklamasında, baharın gelişiyle birlikte Kubilay İlkokulunun güzel bir etkinliğe imza attığını ifade ederek, ?Birinci sınıf öğrencilerimizin okumaya geçişlerini kutlamak için burada toplandık. Çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve bu alışkanlığı aileleriyle, çevresiyle birlikte kazanmaları için güzel bir etkinlik. Çok yoğun bir katılım var. Bu bizi çok mutlu etti? şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından ilçemiz Ticaret Odasının sponsorluğunu üstlendiği kitaplar dağıtıldı.

Daha sonra ilçemiz Halk Kütüphanesi de etkinlik çerçevesinde kütüphanede bulunan kitaplardan oluşan stant açtı. 1. sınıf öğrencilerine hediye edilen kitaplar açılarak okunmaya başlandı. Okulun 1. sınıflarının kalbi burada atmaya başladı. Yaklaşık 2 saat şehir parkında kalan minikler hem okumanın tadını çıkardılar hem de piknik yapma imkanı buldular. Doğa´da olmanın keyfini yaşadılar.

1. sınıf öğrencileri için okumayı özendirmek amacıyla düzenlenen kitap okuma etkinliği büyük ilgi gördü.

Haber: Ali Rıza KEMER