Kubilay Okulunun Gurur Günü?

2001-2002 Eğitim Öğretim Dönemi´nde İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü´nün 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle il genelinde okullar arasında ?Öğretmen ve Çocuk? konulu resim yarışması düzenledi. Dönemin Kubilay Okul Müdürü Ahmet Aytekin ve resim öğretmeni Numan

Eskileri Anıyoruz

Kubilay Okulu´nda tarih sanat bir arada

2001-2002 Eğitim Öğretim Dönemi´nde İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü´nün 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle il genelinde okullar arasında ?Öğretmen ve Çocuk? konulu resim yarışması düzenledi. Dönemin Kubilay Okul Müdürü Ahmet Aytekin ve resim öğretmeni Numan Kaplangil´in okulda öğrencilere yaptırdıkları resim çalışmalarında ?Öğretmen ve Çocuk? projesini geliştirdi. Öğrencilerden gelen çok sayıda resim ve desteklerle bir sergi açılmasa okul idaresinin gündemine geldi. Okul idaresi Hükümet Konağı meydanında bir sergi açarak resimleri orada halkla paylaştı. Görücüye çıkan resim sergisine çok sayıda veli ve vatandaş katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün oluşturduğu jüri yapılan sergide Kubilay Okulu 8. sınıf öğrencisi Gözde Tunç´un resmini 1. seçerek İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü´nün düzenlediği yarışmaya katılması için resmi İl´e gönderdi.

İzmir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün yarışmasına katılan resim o dönemki jüri üyelerinin takdirini toplayarak İl yarışmasının da birincisi oldu. Ardından resim Milli Eğitim Bakanlığı´na gönderildi. Birincilik elde eden diğer resimler ve öğrenciler Bakanlık´ta bir araya geldiler.

İzmir birincisi Gözde Tunç cep bilgisayarı, takdirname ve şilt ile ödüllendirildi.

Kubilay Okul Müdürü Ahmet Aytekin ?Öğretmen ve Çocuk? konulu resim yarışmasında gösterdikleri performanstan dolayı başta resim öğretmeni Numan Kaplangil´e ve yarışmaya katılan tüm öğrencilere teşekkür etti.

 

Kubilay Okulu sanatla gelişiyor

Ayrıca Aytekin, resim yapma becerileriyle teknoloji bağımlısı olmalarının önüne geçmek ondan uzak tutmak, sosyal gelişimlerini sağlayıp, eğitimlerini bu şekilde sürdürmenin önemini işaret etti.

Foto 1: Gurur verici resim sergisinin açılışını dönemin Cumhuriyet Savcısı, Kubilay resim öğretmeni Numan Kaplangil ile hatıra fotoğrafı çekildi.

Foto 2: Menemen´in Gururu Gözde Tunç (8. sınıf öğrencisi) İzmir okulları arasında birinci gelen resimle ulusal gazetelere haber olmuştu.

Foto 3: Kubilay okulu ders başı yapmadan resim yarışmasında birinci gelen Gözde Tunç´un öğretmen ve öğrencilere duyurulması

Foto 4: Eğitimin anahtarı öğretmenlerde

Kubilay Okulu kurulduğu günden bu yana hoş görülü, inançlı ve geleneklere saygılı yeni kuşaklar yetiştirmeye çalışan öğretmenler toplu halde

Foto 5: 2001 Kubilay İlköğretim Okulu