Bugün, 8 Temmuz 2020 Çarşamba


Kubilay İlkokulu Ata´nın Huzurunda

Kubilay İlkokulu Ata´nın Huzurunda Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün ölümünün 79. yıldönümü anma etkinlikleri kapsamında, ilçemizin eski okulları arasında bulunan Kubilay İlkokulu 3 ? İ sınıfı öğrencileri Anıtkabir´i ziyaret ettiler. Geziye Kubilay İlkokulu

Kubilay İlkokulu Ata´nın Huzurunda

Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün ölümünün 79. yıldönümü anma etkinlikleri kapsamında, ilçemizin eski okulları arasında bulunan Kubilay İlkokulu 3 ? İ sınıfı öğrencileri Anıtkabir´i ziyaret ettiler. Geziye Kubilay İlkokulu Müdür Yardımcısı Gülçin Korkutal ve 3-İ sınıf öğretmeni Oya Selamtaş ve öğrencilerin velileri de eşlik etti.

Bu gezi hafızalara kazındı

Anıtkabir ziyaretine katılan veliler, ?Bu etkinliği öğrencilerimize Atatürk´ü tanıtmak Atatürk sevgisini aşılamak amacıyla düzenledik. Bu anlamlı etkinlik hafızalarımızdan hiç silinmeyecek? diye ifade ettiler.

Ziyaret ilk olarak Ulus´taki tarihi Meclis binasını gezerek başladı. Ardından Anıtkabir´e geçen katılımcılar, Atatürk´ün Gençliğe Hitabını okuyarak Aslanlı Yoldan mozoleye doğru ilerlediler. Son olarak da Atatürk´ün mozolesini ziyaret eden öğrenciler sevgi ve özlem duyguları içerisinde çiçeklerini bıraktılar. Cumhuriyetimizin kuruluşunda büyük rol alan tarihi mekanlara ve Atamızın ebedi istirahatgahına gerçekleştirilen bu onur verici,  anlamlı ziyarette katılımcılar duygulu anlar yaşadı.

Haber: S. Derya BOSUT

Foto 1: Eski Meclis Binası Ziyaret

Foto 2: Aslanlı Yolda öğrenciler Atatürk´ün Gençliğe Hitabını topluca okudular.

Foto 3: Kubilay ilkokulu Ata´nın huzurunda