Köylümüz Soruyor?

Menemen´in mahalle olan köylerinden Emiralem, Süleymanlı, Görece, İğnedere´ye İzmir Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Eshot otobüsleri ile ulaşım sağlanmaktadır.

Köylümüz Soruyor?

Menemen´in mahalle olan köylerinden Emiralem, Süleymanlı, Görece, İğnedere´ye İzmir Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Eshot otobüsleri ile ulaşım sağlanmaktadır. Bu otobüsler, köylünün ilçeye ve İzmir´e ulaşımında büyük kolaylıktır. Vatandaşlar; iş, okul, resmi daireler, çarşı, pazar ihtiyaçlarında bu otobüslerden faydalanmaktadır.

Bir grup Emiralemli yakın zamanda otobüs saatlerinin değiştirilerek sefer sayısının azaltıldığını belirterek, 45 dakika arayla olan seferlerin 1.5 saate çekilmesiyle sıkıntı yaşadıklarını ifade etti. Özellikle sabah saatlerinde ek sefer konarak mağduriyetin giderilmesi için İBB´den istekte bulunmaktadırlar.

Ayrıca, köylere çalışan  Eshot otobüslerinde daha önce geçerli olan 90 dk. tarife sisteminin kaldırılması da köyde yaşayan vatandaşları üzmektedir. Önceki uygulamada 90 dk. içinde tek bilet ödeyerek İzmir´e gidebilen köylü vatandaşın bu imkandan mahrum edilmesi, ilçe merkezindeki vatandaşa tanınan bu hakla ayrımcılık yapıldığını düşündürmektedir.

İlçemiz köylüleri, İBB tarafından eski uygulamaya dönülmesini isterken, bu ayrımcılığın nedenini de merak ediyor.

Haber: S. Derya BOSUT