Korku Dolu Anlar Yaşandı

Menemen´de Ulukent Sanayi Bölgesi geri dönüşüm tesislerinde geçtiğimiz günlerde çıkan ve daha sonra 5 fabrikaya sıçrayan yangın korku dolu anlar yaşattı.

Menemen´de Ulukent Sanayi Bölgesi geri dönüşüm tesislerinde geçtiğimiz günlerde çıkan ve daha sonra 5 fabrikaya sıçrayan yangın korku dolu anlar yaşattı. Menemen´de geri dönüşüm tesislerinde geçtiğimiz günlerde çıkan ve daha sonra 5 fabrikaya sıçrayan yangın korku dolu anlar yaşattı. Geri dönüşüm, otomotiv yedek parça, mobilya, plastik, kalıp ve araç servisindeki toplam 6 fabrikada milyonlarca maddi zarar meydana geldi.

Menemen´e bağlı, Ulukent Sanayi Bölgesi 10006. Sokak´taki naylon ve kağıt geri dönüşüm tesisinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Bölgeye onlarca itfaiye ekibi sevk edilirken kontrol altına alınamayan ve büyüyen yangın, daha sonra otomotiv yedek parça, mobilya, plastik, kalıp ve araç servisindeki fabrikalara sıçradı. Toplam 6 fabrikaya sıçrayan yangındaki alevler kilometrelerce uzaklıktan bile görüldü. Onlarca itfaiye ekibi, yangını söndürmek için yoğun çaba harcarken alevler ise ekiplerin yoğun çabasıyla saatler sonra kontrol altına alınabildi.  Yangınla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldığı öğrenilirken, hasar tespit çalışmalarının devam ettiği belirtildi. 

Haber: S. Derya BOSUT