Kız Çocuklarının Eğitimine Dikkat Çekildi

Türk Kadınlar Birliği Menemen Şubesinin Dünya Kız Çocukları Günü´nün ertesinde kız çocuklarının eğitimine dikkat çekmek amacıyla Gölpark Menemen´de düzenlediği kahvaltılı toplantıya katılım yoğun oldu.

Kız Çocuklarının Eğitimine

Dikkat Çekildi

Türk Kadınlar Birliği Menemen Şubesinin Dünya Kız Çocukları Günü´nün ertesinde kız çocuklarının eğitimine dikkat çekmek amacıyla Gölpark Menemen´de düzenlediği kahvaltılı toplantıya katılım yoğun oldu. Eğitimde farkındalık yaratan etkinliğin burslu öğrencilere de katkısı olduğu belirtildi.

İlçe ve ilçe dışından 130 kişinin katıldığı etkinlikte açılış konuşması yapan Türk Kadınlar Birliği Menemen Şube Başkanı Müesser Kırımlı, ?Bu gün kızların eğitim hakları konusunda görüşlerimizi dile getirmek istedik. 11 Ekim Unicef tarafından Dünya Kız Çocukları Günüydü. Bu bir kutlama değildir. Kız-erkek eşitsizliklerine dikkat çekme önemini taşımaktadır. Dünyada nesiller boyu süre gelen kız-erkek eşitsizliği maalesef ülkemizde de kanayan bir yaradır. Dernek olarak bu yıl ki projemiz çocuk gelinler ve eğitim eşitsizliğidir. Biz kadınlar maalesef haklarımızı bilmiyoruz. Bazılarımız bilsek de kullanamıyoruz. Bütün bunların en büyük kaynağı kızlarımızın eğitimlerine en az erkekler kadar önem verilmemesidir. Bir erkeği eğitirsen bir kişiyi, bir kadını eğitirsen bir aileyi eğitmiş olursun sözü dikkat çekicidir. Eşit-insanca-şiddetsiz yaşamlar dileğiyle sözlerimi Mustafa Kemal Atatürk´ümüzün sözü ile bitiriyorum: Dünyada gördüğünüz her şey kadının eseri? şeklinde konuşmasını noktaladı. Ayrıca bu etkinliğin gerçekleşmesinde katkıları için Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin´e de teşekkürlerini iletti.

Haber: Deniz GÜL