Bugün, 3 Temmuz 2020 Cuma


Kitap Okumanın Farklı Yolu

Kubilay İlkokulu 2-L Sınıf Öğretmeni Nazikter Ergene öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için, okudukları kitap başına Türkiye haritasından bir il boyama yöntemiyle çok değişik ve farklı bir yola başvurdu. Bu yöntemle 81 kitap okuyan öğrenci

Kubilay İlkokulu 2-L Sınıf Öğretmeni Nazikter Ergene öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için, okudukları kitap başına Türkiye haritasından bir il boyama yöntemiyle çok değişik ve farklı bir yola başvurdu. Bu yöntemle 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında 81 kitap okuyarak haritadan 81 il boyayan öğrenciler aynı zamanda Türkiye´deki illeri de öğrenmiş oldu.

Elinden kitap düşmeyen nesil için çalışıyor

Konuyla ilgili olarak bilgisine başvurduğumuz 2-L Sınıf Öğretmeni Nazikter Ergene ?Kubilay ilkokulu 2-L sınıfı olarak kitaplığımıza 500 tane kitap alarak 81 Kitap 81 il projesini başlattık. Her okuduğumuz kitaptan sonra Türkiye haritasından bir ilimizi boyadık. Bu yöntemle 81 kitap okuyarak hem okuma alışkanlığı kazandık, hem de illerimizi tanıdık. Projemize; okul idaremiz ve velilerimiz destek oldular. Aynı zamanda bu okuma alışkanlığımız ve çok kitap okumamızdan dolayı velilerimizden Zerrin ve Emrah Gemlik öğrencilerimizin motivasyonunu yükseltmek için tüm öğrencilerimize kitap kurdu tişörtleri yaptırarak armağan ettiler. Bu şekilde gerçekten motivasyonumuz çok yükseldi ve unutulmaz bir anı oldu. Buradan kendilerine çok teşekkür ederim. Elinden kitap düşmeyen bir nesil dilerim? dedi.

?Geleceğimiz Gençlerimizdir?

Konuyla ilgili olarak velilerden Emrah Gemlik de, ? Nazikter öğretmenimizin bu projesini 2-L sınıfında okuyan oğlum sayesinde öğrendik. Sadece bu etkinlik değil diğer bir sürü etkinlikleri olduğunu ve çocuklarımızın da bu etkinliklerle eğlendiğini ve öğrendiği gördük. Bir gün öğretmenimiz bize gelerek böyle bir projesi olduğunu ve tişört armağan etmek istediğini belirtti. Biz de çocuklarımızın motivasyonunu yükseltmek için öğretmenimizi kırmayarak bu isteği gerçekleştirdik. Çocuklarımıza tişörtleri verirken mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Biz büyükler olarak çocuklarımıza hep destek olmamız gerekiyor. Çünkü bizim geleceğimiz gençlerimizdir. Sizlere buradan Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün gençlerimize armağan ettiği bir sözü hatırlatarak sözlerimi bitirmek istiyorum ?Ey yükselen yeni nesil! Gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve devam ettirecek sizsiniz´ ?dedi.

Haber Gökay ÖZALP