Bugün, 14 Temmuz 2020 Salı


Kasımpaşa Mahallesi´ne Yeni Anasınıfı

İlçemiz Kasımpaşa Mahallesi´nde büyük bir ihtiyaca cevap verecek olan Erdinç-Ahmet Cengiz Mesleki Eğitim Merkezi´nin bünyesinde hayırsever işadamı Faruk Demir´in katkılarıyla yapılan 4 derslikli anasınıfı geçtiğimiz cuma günü düzenlenen törenle hizmete aç

İlçemiz Kasımpaşa Mahallesi´nde büyük bir ihtiyaca cevap verecek olan Erdinç-Ahmet Cengiz Mesleki Eğitim Merkezi´nin bünyesinde hayırsever işadamı Faruk Demir´in katkılarıyla yapılan 4 derslikli anasınıfı geçtiğimiz cuma günü düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılış törenine henüz bir gün önce ilçemizde göreve başlayan Menemen Kaymakamı Mustafa Özkaynak, Belediye Başkanı Tahir Şahin, hayırsever işadamı Faruk Demir ve oğlu Hacı Ali Demir,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta ev sahibi olarak konuşma yapan Erdinç-Ahmet Cengiz Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Cengiz Kurt, Kasımpaşa Mahallesi velilerinin büyük bir ihtiyacına cevap verecek olan bu anaokulunu bünyelerinde açabilmenin mutluluğunu yaşadıklarını paylaştı ve emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Konuşmasında okul öncesi eğitimin önemine dikkat çeken İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz, bir gün önce Batman´da hain terör örgütünün kurduğu tuzak sonucu şehit olan askerlerimize Allah´tan rahmet dileyerek yakınlarına başsağlığı diledi. Bu menfur saldırı dolayısıyla miniklerimizin yapacağı gösterilerin iptal edildiğini belirtti. Konuşmasını sürdüren Akyüz, ilçemizde okul öncesi kademesinde büyük bir ihtiyacın giderildiğini belirterek yaptığı hizmetlerden dolayı hayırsever işadamı Faruk Demir ve oğlu Hacı Ali Demir´e, yaptığı çevre düzenlemesi ve verdiği alt yapı desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Tahir Şahin´e ve anasınıfının yapımında katkı veren herkese teşekkürlerini iletti.

Törende Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin de bir konuşma yaparak; hiçbir ayrım gözetmeden hizmetlerini belediye olarak sürdürdüklerini belirterek, ?Ülkemize içten ve dıştan yapılan saldırıları unutmamalıyız. Biz bir ve beraber olduğumuz sürece Türkiye Cumhuriyeti devletini hiçbir güç yıkamayacaktır. Ay yıldızlı bayrağımızı gönderden hiçbir güç indiremeyecektir? sözleri ile duygularını dile getirdi.

Hayırsever işadamı Faruk Demir´in oğlu Hacı Ali Demir ise konuşmasında; ?Aslında biz bugün bir anasınıfı inşa etmedik, yarınlara yön verecek yavrularımızın geleceğini inşa ettik. Ülkemizin en çok eğitim alanında atağa kalkmaya ihtiyacı var. Bundan sonra da yatırımlarımıza devam edeceğiz? dedi.

Bir gün önce ilçemizde göreve başlayan İlçemiz Kaymakamı Mustafa Özkaynak ise konuşmasında, hain bir tuzak sonucu şehit olan askerlerimize rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diledi. İlçemizde göreve başlamasının hayırlı bir açılışa denk geldiğini belirten Kaymakam Özkaynak işadamı Faruk Demir ve oğul Hacı Ali Demir´e eğitime yaptıkları katkılarından dolayı teşekkür ederek bundan sonra da eğitime olan yatırımların devamını diledi.

Konuşmaların ardından Erdinç Ahmet Cengiz Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Cengiz Kurt tarafından katkılarından dolayı hayırsever işadamı Faruk Demir´e, Belediye Başkanı Tahir Şahin´e ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz´e minik eller aracılığıyla birer plaket takdim edildi.

Plaket takdiminin ardından Menemen Kaymakamı Mustafa Özkaynak, Belediye Başkanı Tahir Şahin, hayırsever işadamı Faruk Demir ve oğlu Hacı Ali Demir,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz tarafından açılış kurdelesi kesilen anasınıfı, görünümüyle ve donanımıyla büyük beğeni topladı.

Haber: S. Derya BOSUT