Bugün, 9 Ağustos 2020 Pazar


Kasım Ayı Tarih Yaprakları

Saygı ve Özlemle Anıyoruz?

Kasım Ayı Tarih Yaprakları

Saygı ve Özlemle Anıyoruz?

Başta Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder, dünyanın takdirini toplayan saygı değer devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün ebediyete intikalinin 78. yılını idrak ediyoruz. Aynı zamanda Menemen´de eczacılık sektörünün duayen isimlerinden ve Menemen´in Sesi gazetesinin kurucusu Ezc. Zübeyde Yiğitalp 10 Kasım 2013´de hakkın rahmetine kavuşmuştu.

Eczacı Zübeyde Yiğitalp´in anıları

33 yıllık meslek hayatını maddi ve manevi büyük hizmetlerle, başarılarla dolu dolu geçiren Ecz. Zübeyde Yiğitalp, misyon ve vizyon sahibi mükemmel bir lider ve idareciydi. Atatürk devrim ve inkılaplarına, değerlerine aşk derecesinde bağlı, sarsılmaz bir cesaret ve sabır sahibi, gerçek bir sevgi, bitmeyen bir iyilik, nihayetsiz bir şefkat, olağanüstü bir cömertlik ve güzel ahlak timsali ile Menemen´e çok büyük hizmet ve katkıları olmuştur. Eczanesine gelen reçeteli hastalarına yardımcı olurdu.

Bu çalışma temposuna eczacılık dışında sosyal sorumluluk bilinci ve bakış açısıyla hareket eden Ecz. Zübeyde Yiğitalp, ilçenin sorunlarını takip edecek Menemen´in Sesi gazetesini hayata geçirdi. Ödediği vergiler ile ülke ekonomisine değer kattı. 4 kez ilçede vergi şampiyonu oldu.

Ege Bölgesinde Kızılay´a kan bağışı toplamada gösterdiği faaliyetiyle rekorla bu desteği taçlandırdı. Meslek yaşamı yanı sıra sosyal sorumluluk anlamında eğitim, kültür ve sanat alanında birçok etkinliğe ilçede destek olmuştur.

Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Menemen´in Sesi gazetesi kurucusu Ecz. Zübeyde Yiğitalp´in Allah mekanlarını cennet, ruhlarını şad eylesin. Onları özlemle anıyoruz. Asla unutmayacağız.

Foto1: Gazi Mustafa Kemal Atatürk TBMM açılışında

Foto2: Eczacı Zübeyde Yiğitalp

Foto3: Ecz. Zübeyde Hanımın geniş ailesi

Foto4: Hatundere köyüne kütüphane ve bayrak bağışı

Foto5: (Yedek) Ali Baba´ya başarı belgesi