KARNE GÜNÜ

Tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de ilk-orta ve lise öğrencileri bugün karnelerini alarak 15 günlük yarıyıl tatiline çıktı.

İlçemizin köklü okullarından Kubilay İlkokulu´nda eğitim öğretim gören öğrenciler de bugün  karne sevinci yaşadı.

İlçe Milli Eğitim´e bağlı Kubilay İlkokulu´nda 2017-2018 eğitim öğretim döneminde sabahçı ve öğlenci olmak üzere toplam 1450 öğrenci eğitim görmekte olup Okul Müdürü Dursun ÖZER, öğretmenler ve velilerin katılımıyla okul bahçesinde tören yapıldı. Törende öğrencilere karneleri verildi.

?Tatilde çocuklarınıza zaman ayırın?

Sınıf Öğretmenimiz Orhan Çabuk, öncelikle katılımları için velilere teşekkür ederek, ?Bu anlar bizim için özel anlardır. Anne baba gelebildiyseniz ne güzel. Çocuklarınızın bu günlerinde burada olmanız hem onlar hem de bizler için çok önemli. Sizden ricamız on beş tatilde çocuklarınızla kaliteli vakit geçirin. Onlara zaman ayırın. Çocuğunuza alacağınız en güzel hediye ona vereceğiniz sevgi ve zamandır diyorum şimdiden iyi tatiller diliyorum? şeklinde konuştu.

Okul Müdürü Dursun Özer de öğrencilerini 1. dönemde göstermiş olduğu başarılarından dolayı kutlayarak tatillerini en iyi şekilde geçirmeleriyle ilgili güzel dilek ve temennilerde bulundu. Bu esnada veliler çocuklarının bu anlarını fotoğraflamayı ihmal etmedi.

Kitap Okumayı Tavsiye Etti

Birinci dönemin tamamlanması nedeniyle konu hakkında görüşlerini aldığımız İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Yüzbaşıoğlu, ?Sevgili Öğrencilerim, kıymetli öğretmen ve idarecilerim, değerli velilerimiz; 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının birinci dönemini bitirmiş bulunmaktayız. Bugün karne heyecanı yaşayan ve geleceğimizin mimarları olan öğrencilerimizin gözlerindeki ışığı gördükçe yarınlara güvenle bakıyorum. Yarıyıl tatilinde ufkunuzu genişletecek ve kişisel gelişiminize katkıda bulunacak kitaplar okumanızı tavsiye ediyorum.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Döneminde yoğun bir şekilde; özverili çalışan, milli ve manevi değerlerimizin teminatı olan öğrenci ve öğretmenlerimizin sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yarıyıl tatili geçirmesini temenni ediyor, başarılarının devamını diliyorum? diye ifade etti.

Haber: S.Derya BOSUT

Foto3: İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Yüzbaşıoğlu