Bugün, 3 Temmuz 2020 Cuma


KARAGÖL´E DOKUNMA

Orman ve Su İşleri Bakanlığı´nın 23.08.2017 tarih-1098 sayılı olurları ve "ÇED Raporu Gerekli Değildir" kararıyla, Menemen ilçesi Alaniçi - Göktepe mevkiinde bulunan toplam 85 bin 990 m2 alanda, KALKER Ocağı İşletme Ruhsatı verilmesi ve en az 100 yaşında

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı´nın 23.08.2017 tarih-1098 sayılı olurları ve "ÇED Raporu Gerekli Değildir" kararıyla, Menemen ilçesi Alaniçi - Göktepe mevkiinde bulunan toplam 85 bin 990 m2 alanda, KALKER Ocağı İşletme Ruhsatı verilmesi ve en az 100 yaşında çam ağaçlarının kesimine başlanması ilçede kanaat önderlerini harekete geçirdi. Çevre katliamına dur demek için 07 Ağustos 2018 tarihinde Alaniçi Köy Kahvesinde Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin´in önderliğinde basın açıklamasında bulunulmuştu. Ardından Menemen Kent Konseyi Başkanı Sebahattin İpektepe başkanlığında oluşturulan heyet verilen karardan dönülmesi için gerekli mercilere ziyaretlerini sürdürmeye devam ediyor.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Menemen Kent Konseyi Başkanı Sebahattin İpektepe ? İlçemiz Menemen, Alaniçi, Çaltı, Emiralem mahallelerimiz ve Karagöl mevkiinde taş ocağı için verilen ruhsatın iptali ve gerçekleştirilen ağaç kesimlerinin durdurulması için oluşturduğumuz heyetimiz ile birlikte sorunumuzu ilettiğimiz İzmir Valisi ziyaretimizden sonra TBMM ve Tarım Orman Bakanlığımıza taşıyarak gerçekleşen katliamın durdurulabilmesi için vekillerimizin desteklerini istedik. Kendilerinden gerekli incelemeleri yapacaklarının ve sorunun çözüme kavuşturulması için gerekli destek ve sözleri aldık. Ziyaretlerimizi sırasıyla İzmir Valimiz Erol AYYILDIZ´a,  Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi ve Genel Başkan Yardımcısı Doğa Haklarından sorumlu Gülizar Biçer Karaca´ya,  Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili TBMM Çevre Komisyon Üyesi Mahir Polat´a, Milliyetçi Hareket Partisi İzmir Millet vekili Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanvekili Hasan Kalyoncu´ya,  İyi Parti Manisa Millet vekili Çevre Komisyonu Üyesi Tamer Akkal´a, Adalet ve Kalkınma Partisi Aydın Milletvekili Tarım Komisyonu Üyesi Rıza Posacı´ya,   Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı´ya gerçekleştirdik.  Heyetimizde ?birlikteliğimiz gücümüzdür? diyerek bizi yalnız bırakmayan Menemen Bld. Başkan Vekili Mustafa Sevinç, Menemen Ziraat Odası Başkanı Metin Karagöl, Menemen Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hilmi Kurtoğlu, Menemen Sanatkarlar Odası temsilcimiz Müjdat Sökmen,  Alaniçi Köyü Muhtarımız Mehmet İnce, Menemen CHP Bld. Meclis Üyemiz Metin Uzunallı, Menemen MHP Bld Meclis Üyemiz Tanzer Sucu,  Menemen AKP Bld. Meclis Üyemiz Mehmet Yıldız, Menemen Belediye Meclisinde grubu bulunan tüm siyasi partiler, Odalarımız, STK´larımız bizi bu hususta sonuna kadar desteklediler. Menemen için oluşan birlik ve beraberliğin bozulmaması temenni ederek tüm Türkiye ye örnek olmasını diliyorum. Ayrıca hiçbir siyasi görüş ve düşünce ayrılığı gözetmeksizin Menemen için tek ses olarak birleştiğimiz bu konuda bizleri destekleyen herkese,  programına uyduğu takdirde her daim yanımızda olmaya gayret gösteren ve ekibimizden desteğini, iletişimini hiç eksik etmeyen Menemen Belediye Başkanımız Tahir Şahin´e, bizlere makamlarında göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı tüm vekillerimize ve  randevuları ayarlayan CHP, MHP, İyi Parti ve AK Partili ilçe başkanlarımıza heyetimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum?  diye belirtti.

Haber: Gökay ÖZALP