KARAGÖL´DE MUTLU SON

Menemen´in Alaniçi Mahallesi´ne yakın bir bölgede yapılmak istenen taş ocağı için verilen ?ÇED gerekli değildir? kararına karşı açılan davada karar çıktı.

Menemen´in Alaniçi Mahallesi´ne yakın bir bölgede yapılmak istenen taş ocağı için verilen ?ÇED gerekli değildir? kararına karşı açılan davada karar çıktı. Menemen Belediyesi´nin Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte ortaya koyduğu eylemlerin sonuç verdiğini ifade eden Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin; ?Belediyemizin direk olarak müdahil olduğu İzmir 2´nci İdare Mahkemesi´nde görülen dava sonucunda ?ÇED Raporu Gerekli Değildir´ kararı iptal edilmiştir? dedi.

 

İzmir 2´nci İdare Mahkemesi´nin kararı hakkında kamuoyunu bilgilendirmek adına basın açıklamasında bulunan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin şunları söyledi; ?Karagöl´de yapılmak istenen ve ?ÇED Raporu Gerekli Değildir´ kararıyla izin verilen taş ocağı işletme ruhsatı hakkında Belediyemizin Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte ortaya koyduğu eylemler sonuç vermiş, Belediyemizin direk olarak müdahil olduğu İzmir 2´nci İdare Mahkemesi´nde görülen dava sonucunda ?ÇED Raporu Gerekli Değildir´ kararı iptal edilmiştir.

Bu karar ?Çevre katliamına dur´ demektir.

Bu karar ?100 yıllık çam ağaçlarını size kestirmeyeceğiz´ demektir.

Bu karar ?Çocuklarımıza temiz bir çevre ve oksijen kaynağı bırakacağız´ demektir.

Bu karar ?Ey çevre katliamcıları, sizin karşınızda yürekli, cesur, ülkesini seven çevreciler var´ demektir.

Bu karar ?Bir daha böyle çevre katliamına sakın ha sakın kalkışmayın´ demektir.

Bu karar ?Yaşasın çevre, inadına çevre´ demektir.?

 

Açıklamalarının sonunda, çevre mücadelesine destek verenlere teşekkür eden Başkan Şahin; ?Bu mücadelemizde bizlerle birlikte hareket eden Sivil Toplum Örgütlerimize, Muhtarlarımıza, Oda Başkanlarımıza, çevreci dostlarımıza, bu davada bilabedel çevre için avukatlık yapan arkadaşlarımıza, köylülerimize ve tüm hemşehrilerimize teşekkürler. Bizim işimiz çevre, gücümüz çevre? diye konuştu.

Haber Gökay ÖZALP