?İzmir´in emrindeyiz?

Zabıta Teşkilatı 60 yaşında

Zabıta Teşkilatı 60 yaşında

?İzmir´in emrindeyiz?

 

1956´dan bu yana hizmet veren köklü kuruluşlardan Zabıta Teşkilatı, bu yıl 60. yaşını kutluyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, zabıta personelinin, daha yaşanabilir bir kent hedefine ulaşmada çok önemli rolü olduğunu bildirdi.

 

Kentin düzenini sağlamak amacıyla göğüslerini siper eden Zabıta Teşkilatı bu yıl 60. kuruluş yıldönümünü kutluyor. İzmir´de 1?7 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek Zabıta Haftası etkinlikleri, 2 Ağustos Salı günü Cumhuriyet Meydanı´nda düzenlenecek törenle başlayacak. Büyükşehir ve ilçe belediyelerinden zabıta personellerinin katılımıyla gerçekleşecek tören saat 10.00´da yapılacak.

 

Her şey İzmir için

İzmirlilerin daha rahat ve daha güvenli  bir şehirde yaşayabilmeleri için haftanın 7 günü, gece gündüz demeden çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini dile getiren İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Şemi Albat, ?İzmir´in güzel insanlarının duyarlı yaklaşımı ve desteğini daha çok yanımızda görmek istiyoruz. Çünkü zabıtamız. halkımızın esenlik, sağlık ve huzurunu korumak için vardır ve biz bu görevi layığıyla yerine getirebilmek için gece-gündüz faaliyetlerimize devam etmekteyiz? dedi.

 

Daha güzel bir kent

Zabıta personelinin kimseyi incitmeden görev yapmaya çalıştığını, ancak zaman zaman alanda çeşitli saldırılara maruz kaldıklarını söyleyen Albat şöyle devam etti: ?İzmirlilerin bir evladı olan zabıtaya daha çok destek verilmesi gerekmekte. Biz şehrin sorunlarını ilçe belediyeleri ve Emniyet Teşkilatı´nın büyük desteği ile çözümleme gayretindeyiz. Her an İzmir´in emrindeyiz. Sokakta gördüğümüz bütün olumsuzluklarla ısrarla mücadele etmek zorundayız. Her şeyden önce bütün çabamız, daha güzel ve daha yaşanabilir bir kente ulaşmak.?

 

Büyükşehir´in zabıta kadrosu güçleniyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Teşkilatı´nın toplumun ihtiyaçlarını karşılama noktasında 30 ilçede başarıyla hizmet verdiğini belirten Zabıta Daire Başkanı Albat, ?Sınırlarımızın genişlemesiyle birlikte, bugün 451 kişilik bir personel yapısına ulaştık. Gelinen noktada zabıta, sadece işporta, trafik ya da işgaliye sorunları ile uğraşmamakta, göçle birlikte artan sosyal sorunların da üstesinden gelmeye, toplumun kent kültürüne uygun davranışlar geliştirmesine yardımcı olmaya çalışmaktadır? diye konuştu.