İstenmeyen Olay

Millet İttifakı Menemen belediye başkan adayı Serdar Aksoy´un eşi Dilek Aksoy ve kadın kolları yönetim kurulu üyesi Ülkü Elkatmış, saldırıya uğradı. Şikayet üzerine soruşturma başlatan polis, kısa sürede şüphelileri yakaladı.

 

Millet İttifakı Menemen belediye başkan adayı Serdar Aksoy´un eşi Dilek Aksoy ve kadın kolları yönetim kurulu üyesi Ülkü Elkatmış, saldırıya uğradı. Şikayet üzerine soruşturma başlatan polis, kısa sürede şüphelileri yakaladı.
Edinilen bilgilere göre, geçtiğimiz pazar akşamı Serdar Aksoy´un seçim çalışmalarına destek için CHP Menemen Kadın Kolları ile birlikte yola çıkan eşi Dilek Aksoy, randevulu ev toplantısı gerçekleştirmek amacıyla Kazımpaşa Mahallesine gitmek için yolda olduğu sırada arkalarından gelen araçlı kişilerin saldırısına uğradı. Dilek Aksoy ve arkadaşları, araç içerisindeki O.E ve E.E´nin önce sözlü sonra fiili saldırıya maruz kaldı.

Aracın arka camı kırıldı.
Saldırganların çevredekilerin yardımı ile uzaklaştırılmasının ardından Menemen İlçe Emniyet Müdürlüğüne giden Dilek Aksoy ifade verdi.
Karakolda ifade sırasında Cumhur İttifakı Menemen Belediye Başkan adayı Durmaz Bayraktar karakola gelerek Aksoy ailesine geçmiş olsun dileklerini iletti ve faillerin bir an önce cezalandırılması gerektiğini dile getirdi.

?Tesadüf Olduğunu Düşünmüyorum?
Dilek Aksoy, karakoldaki ifadesinin ardından basına ve kamuoyuna aşağıdaki yazılı ve sözlü şu açıklamayı yaptı: ?Partili kadın arkadaşlarım ve dostlarımla her zaman yaptığımız parti çalışması olan ev ziyaretlerinden birini gerçekleştirmek için ilçemizin Kazımpaşa Mahallesine gidiyorduk. Mahallede yaşayan, aynı zamanda partimizin kadın kolları yönetiminde olan Ülkü hanımı arabaya aldık. Birlikte ev ziyareti için yola çıktık. O sırada ismini sonradan öğrendiğim bir şahıs yolumuzu keserek kendi aracının içinden küfür etmeye başladı. Ardından tehdit ve hakarette bulundu. Arabadan hışımla çıkarak içinde bulunduğumuz aracın arka camına yumruk atarak kırdı. Mahallede yakılmış ateşler nedeniyle aracımızı bir süre hareket ettiremedik. Cam kırılma olayından sonra aracı ateşin üzerinden sürerek olay yerinden hızla uzaklaştık. Bu noktada şunu da belirtmekte fayda olduğunu düşünüyorum. Bu mahalleye zaman zaman Ülkü arkadaşım ve diğer partili arkadaşlarımla birlikte ev ziyaretleri gerçekleştiriyorduk. Yani bu ziyaret ilk değildi. Bu olayın tesadüf olduğunu düşünmüyorum. Teşekkür ederim?

?Menemen Siyasi Tarihinde Bir İlk?
Dilek Aksoy´un ardından konuşan Serdar Aksoy da şunları söyledi: ?Sonuç itibariyle demokratik bir yarış içerisindeyiz. Bu demokratik yarışa bir şekilde gölge düşürecek davranışlardan  kaçınmak gerekir. Menemen siyasi tarihinde seçim arifesinde, kadına yönelik bu tarz bir saldırı hiç gerçekleşmemiştir. Bu bizim ilçemizde bir ilk oldu maalesef.  Bu demokratik bir yarıştır ve bunu böyle görmek gerekir. Tabi ki gerekli suç duyurularında bulunuldu. Bunun sonuçlarına bakmak lazım. Sonuna kadar Cumhuriyet Halk Partisi olarak olayın takipçisi olacağız.?
Basın açıklaması esnasında olayı duyan partililer ve vatandaşlar karakolun önüne akın ettiler.

Soruşma neticesinde tutuklama tedbirlerine başvurulmadığı öğrenildi.

Haber: S. Derya BOSUT