İsmi Spor Salonu´nda Yaşayacak
Menemen Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis toplantısında, Gölpark Menemen içerisinde bulunan kapalı spor salonuna Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir´in isminin verilmesine oybirliği ile karar verildi.
Tarih: 9.9.2016 08:00:08/ 1694okunma / 0yorum

İsmi Spor Salonu´nda Yaşayacak 

Menemen Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı, 1 Eylül Perşembe günü gerçekleştirildi. AKP İlçe Başkanı Mithat Çetin ve CHP İlçe Başkanı Hürol Taklak da grupların başında meclis toplantısında yer aldı.

Menemen Belediyesi Meclis Toplantı Salonu´nda yeterli çoğunluğun katılımıyla gerçekleştirilen toplantı saygı duruşu ile başladı. Her zaman olduğu gibi gündem maddelerine geçilmeden önce Başkan Tahir Şahin geçen süreçte yaşanan olayları ve önemli günleri aktardı. Gruplar adına da söz alınarak aynı konuda görüş belirtildi.

Gündemin ikinci maddesinde geçmiş tutanak özetinin okunması ve kabulü oyçokluğu ile kabul edildi.

Gündemin üçüncü maddesi olan Başkanlıktan verilecek önergelerin a şıkkında, belediyede tam zamanlı çalışacak olan jeofizik mühendisine ödenecek aylık net ücretin belirlendiği müzekkere geldiği şekliyle oybirliği ile kabul edildi.

Giriş ücreti tam 1 TL, öğrenci 50 kuruş

Gündemin dördüncü maddesinde komisyonlardan gelen raporların a şıkkında plan –bütçe komisyon raporu görüşüldü. Konu hakkında açıklamada bulunan Başkan Şahin, “Gölpark Menemen´e ana kapıdan giriş ücreti tam 1TL, öğrenci 0.50 kuruş. Şayet hayvanat bahçesine de girmek istenirse, büyükler 2 TL daha ödeyecek. Toplam 3 jeton alacak. Her jeton 1 TL. Öğrenci 0.50 kuruş daha ödeyecek yani toplam 1 TL. Ana kapıdan jetonlu giriş çıkışlar olacak. Hayvanat bahçesi girişinden de jeton satışı olacak. Hayvanat bahçesi 18.30-19.00 gibi kapanacak” şeklinde bilgi verdi.

Gündemin beşinci maddesinde ise, üyeler tarafından verilecek önergelere başkanlık divanının 6 ilave gündem maddesi eklendi ve okundu. Öncelikle müzekkereler, gündeme alınabilmesi için oylanarak oybirliği ile gündeme alındı.

İlave gündemler:

1-Mülkiyeti Belediyemize ait ilçemiz Seyrek Villakent Mahallesi tapunun 461 ada 1 parsel, 462 ada 1 parsel, 463 ada 1 parsel, 464 ada 1 parsel, 460 ada 1 parsel, 435 ada 1 parsel, 468 ada 1 parsel, 469 ada 1 parsel, 470 ada 1 parsel, 471 ada 1 parseldeki arsa vasfındaki taşınmazlar için kat karşılığı inşaat sözleşmesi yapılması imar ve hukuk komisyonuna havale edildi.

2-Mülkiyeti Belediyemize ait ilçemiz Emiralem Mahallesi 1436 parselde kayıtlı 6000m2 yüzölçümlü taşınmazın mezarlık alanı olarak kullanılmak üzere İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığına tahsis edilmesi talebi oybirliği ile kabul edildi.

3- İlçemiz İsmet İnönü Mahallesinde Belediyemizce yapımı tamamlanan Gölpark Menemen içersinde bulunan kapalı spor salonuna Şehit Astubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir´in isminin verilmesi konusunda müzekkere geldiği şekli ile oybirliği ile kabul edildi.

4-Kazımpaşa Mahallesi 1 adet trafo yeri ayrılması amaçlı imar planı değişikliği talebi imar komisyonuna havale edildi.

5- Koyundere Bölgesi 1 adet trafo yeri ayrılması amaçlı imar planı değişikliği talebi imar komisyonuna havale edildi.

6- İsmet İnönü Mahallesi trafo yeri ayrılması amaçlı imar planı değişikliği talebi de imar komisyonuna havale edildi.  

Gündemin dilek ve temenniler bölümünde söz alan AKP Belediye Meclis Üyesi Bayram Görer, İZBAN İstasyon bölgesinde vatandaşın tuvalet ihtiyacını dile getirdi.  

Başkan Şahin´in, “Eski garda var. Oraya yeni bir tuvalet yapmak yeni bir kontrolsüzlük yaratır. Çok kolay değil. Gar tuvaletinin açık olması lazım” ifadesine Görer de, “Kapatıyorlar” deyince Başkan Şahin, “Yeni bir tuvalet yapmaktansa onun açılımını zorlayın bence” dedi.

MHP Belediye Meclis Üyesi Tanzer Sucu da, sahipsiz köpek olayına dikkat çekerek çare bulunmasını istedi. Ayrıca Mahkeme Camii tadilatı hakkında da bilgi istedi.

Mahkeme ve Gazez Camii tadilatta

Mahkeme ve Gazez Camiinin ikisinin de tadilatta olduğunu söyleyen Başkan Şahin, “Kurul karar verdi, proje uygulanmaya başlandı. 1 sene kadar sürer diye düşünüyorum. Aslına uygun dönecek” bilgisini verdi.

“Köpek konusu, belediyelerin en başarısız olduğu iş” diyen Başkan Şahin, “Bizimkiler yakınlara atıyorsa engelleyelim” ifadesini kullandı.

Bir sonraki meclisin 3 Ekim 2016 Pazartesi günü saat 18.00´de yapılmasına karar verildi.

Haber: S. Derya BOSUT

 

 

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İsmi Spor Salonu Yaşayacak
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CHP Referandum Çalışmalarına Başladı
CHP Referandum Çalışmalarına Başladı
16 Nisan´da yapılacak olan referandum öncesinde CHP´nin izleyeceği yol haritası, CHP Menemen İlçe Örgütü´nde partililerle paylaşıldı.
ADD´den Varlık Fonu Tepkisi
ADD´den Varlık Fonu Tepkisi
ATATÜRKÇÜ Düşünce Derneği (ADD) Menemen Şubesi tarafından, Hükümetin Varlık Fonu uygulamasına tepki gösterildi.
Başkan Şahin, “Tek Başına İktidar İçin Önseçim”
Başkan Şahin, “Tek Başına İktidar İçin Önseçim”
Asuman Ali Güven Başkanlığındaki CHP İzmir İl Yönetimi, olağan haftalık toplantılarını il binası dışına taşıyarak bir ilk gerçekleştirdi.
CHP´den Çorumlular Derneğine Rozet...
CHP´den Çorumlular Derneğine Rozet...
Geçtiğimiz cumartesi günü, Menemen Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İlçe Örgütü´nde, Menemen Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyeleri, Çorumlular Derneği Başkanı ve Üyeleri ile birlikte rozet sunumu gerçekleştirildi.
“Menemen´in Sıkıntısı ‘Dal-Geç´le Çözülür”
“Menemen´in Sıkıntısı ‘Dal-Geç´le Çözülür”
Kasım Ayı Meclis Toplantısında, ilçemizde karayollarının yaptığı yol çalışmaları hakkında meclis üyelerine bilgilendirmede bulunan Başkan Tahir Şahin, “Menemen´in sıkıntısı dal-geç tabir edilen alt geçitlerle çözülür garajın oraya mutlak yapılmalı” dedi.
Saadet Partisi  Servet Yıldız´la Devam Dedi
Saadet Partisi Servet Yıldız´la Devam Dedi
Menemen Saadet Partisi´nin geçtiğimiz pazar günü yapılan 6. Olağan Menemen İlçe Kongresinde Servet Yıldız güven tazeledi.
KILIÇDAROĞLU MENEMEN´DE
KILIÇDAROĞLU MENEMEN´DE
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İlçe belediyelerinin yaptığı çeşitli tesislerin açılışları için geldiği İzmir´de, 5. durak olarak Menemen´e geldi. 15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir´in adının yaşatılacağı Gölpark Menemen´deki Kapalı Spor Salonu´nun açılış törenine de katıldı.
CHP 93 YAŞINDA
CHP 93 YAŞINDA
Cumhuriyet Halk Partisi´nin 93. kuruluş yıldönümü CHP İlçe Örgütünün Gölpark Menemen´de düzenlediği programla kutlandı.
DSP´ye yeni başkan
DSP´ye yeni başkan
DSP Menemen İlçe Başkanlığı görevine Beyali Küçükbingöl getirildi.
Foça, ‘Cumhuriyet, Birlik ve Beraberlik´ İçin Yürüdü
Foça, ‘Cumhuriyet, Birlik ve Beraberlik´ İçin Yürüdü
Foça´da düzenlenen ‘Cumhuriyet, Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü´ne yüzlerce vatandaş katıldı.
Menemen´e Devlet Üniversitesi
Menemen´e Devlet Üniversitesi
15 Temmuz darbe girişimi sonrası ülke genelinde yaşanan birlik havası, Menemen Belediyesi Ağustos Ayı Olağan Meclis toplantısına da yansıdı. Belediyeye ait Seyrek Şubesi Hizmet Binasının 2013 yılında meclis kararıyla eğitim amaçlı Gediz Üniversitesi´ne tahsis işlemi iptal edildi. Başkan Şahin; “Devlet üniversitesini kazandık” ifadesini kullandı.
Cumhuriyet ve Demokrasi İçin
Cumhuriyet ve Demokrasi İçin
Haydi Gündoğdu´ya
“Türkiye Cumhuriyeti direkten döndü”
“Türkiye Cumhuriyeti direkten döndü”
15 Temmuz akşamına kadar ‘darbeye direnmek´ gibi bir kültürün olmadığını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “A´dan Z´ye herkes çok iyi bir sınav verdi.
Menemen Demokrasi Şöleninde
Menemen Demokrasi Şöleninde
Menemen Belediyesi, muhtarlar, oda başkanları, sivil toplum örgütleri, belediye meclis üyeleri ve siyasi partilerin katılımıyla önceki akşam düzenlenen Darbe ve Demokrasi Mitinginde Cumhuriyet Meydanı bir gelincik tarlasını andırdı.
Menemenliler Demokrasi ve Cumhuriyet İçin Buluşacak…
Menemenliler Demokrasi ve Cumhuriyet İçin Buluşacak…
Menemen Belediye Meclisi, Türkiye Cumhuriyeti´nin laik, demokratik, sosyal ve hukuk devleti ilkesi üzerine oturan anayasal düzenini bozmaya yönelik, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe girişimi ile alakalı 25 Temmuz 2016 Pazartesi günü olağanüstü gündemle toplandı.
Arnavutluk´tan anlamlı kutlama
Arnavutluk´tan anlamlı kutlama
Arnavutluk Cumhuriyeti´nin yeni Ankara Büyükelçisi Genti Gazheli, Türkiye´deki ilk resmi ziyaretini İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu´na gerçekleştirdi.
YA MEDYA OLMASAYDI!
YA MEDYA OLMASAYDI!
Ben 80 darbesine tanıklık eden birisiyim. O döneme tanıklık eden ve maruz kalanlar bilir. Kent merkezlerinden uzak dağ köyleri dışında her yerde darbeyi görür ve hissederdiniz.
Menemen Darbeye Karşı
Menemen Darbeye Karşı
15 Temmuz darbe girişimine tepki göstermek için Menemen Kaymakamı Gülihsan Yiğit´in de katımıyla ilçemizdeki meslek odaları ve siyasi partilerin temsilcileri Menemen Ticaret Odası´nda bir araya geldi.
“DEMOKRASİ VARSA HEPİMİZ VARIZ”
“DEMOKRASİ VARSA HEPİMİZ VARIZ”
15 Temmuz gecesi gerçekleşen darbe girişimine tepki göstermek için, 81 il ve 160 ilçedeki 365 oda ve borsa başkanları ve yönetim kurulları ile eş zamanlı yapılan ortak bildiri açıklamasına, Menemen Ticaret Odası yönetim kurulu da katıldı.
Menemen Belediyesi´nde Jet Hızında Meclis
Menemen Belediyesi´nde Jet Hızında Meclis
Menemen Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Genelde uzun tartışmaların yaşandığı meclis toplantısı bu sefer 25 dakika gibi kısa sürede tamamlandı.
Menemen Adliyesi´nde Görev Değişimi
Menemen Adliyesi´nde Görev Değişimi
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Birinci Dairesi´nin 5 Haziran 2016 tarihli Adli ve İdari Yargı Kararnamesi ile ülke genelinde olduğu gibi ilçemiz hakim ve savcılarının da atamaları yapıldı.
İzmir
23 Ocak 2019 Çarşamba
Bugün
yağmurlu
3 °C
-1 °C
Perşembe
yağmurlu
3 °C
-1 °C
Cuma
yağmurlu
3 °C
-1 °C
Resmi İlanlar

/resimler/2015-3/30/1543534550291.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3142
EURO
6.0386
E-Gazete
Sakın kendisine verdiğin kıymeti sana vermeyenle arkadaş olma.

Hz. Muhammed
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ