İnovital sponsorluğunda?

Menemen Anadolu Lisesi´nin kültürel çalışmalarından birisi olan İncir Çekirdeği Dergisi 16. yeni sayısıyla okuyucuları ile buluştu.

Menemen Anadolu Lisesi´nin kültürel çalışmalarından birisi olan İncir Çekirdeği Dergisi 16. yeni sayısıyla okuyucuları ile buluştu. 2001 yılından beri yıllık olarak hazırlanan dergi öğretmen ve öğrencilerin şiir, hikaye, kompozisyon ve farklı anlatımlarından oluşmaktadır. Dergi ile öğrencilerin yazım denemelerinin kalıcı hale getirilmesi amaçlanmaktadır.

Son yıllarda derginin basımı maliyetli olduğundan konu okul aile birliğine yük getirilmeden giderilmeye çalışılmakta olduğu ifade edilmekte. Geçen yılki derginin basım sponsorluğunu 2003-2004 öğretim yılı mezunu Van Muradiye Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Barış Karasu karşılamıştı. Bu yıl 16. sayısı çıkacak olan derginin basımını ise okulun 2008 mezunlarından İrfan Maramuroğlu ile 2013 mezunlarından  Sinan Maramuroğlu´nun beraber yürüttükleri İnovital Gıda firması üstleniyor.

İş hayatına atılan eski mezunlarının okullarına sahip çıkmalarından duyduğu memnuniyeti paylaşan Okul Müdürü Ömer Tunç, tüm mezunlara okullarının kapısının sonuna kadar açık olduğunu ve derginin gelecek yıllardaki sayılarının basımının da diğer başka mezunlarca karşılanacağından emin olduğunu sözlerine ekledi. 

Bu arada mezun olduğu okulunu ziyaret eden İrfan Maramuroğlu´na eski okul albümlerindeki resimleri gösterildi ve oyuncusu olduğu okul basketbol takımı lisansı spor kulübü arşivinden çıkarılarak kendisine sunuldu. Okulun halen görev yapan öğretmenlerini ziyaret ederek kendi zamanında görev yapan öğretmenlerini de görme fırsatı bulan İrfan Maramuroğlu´na okul müdürlüğünce hazırlanan plaket Okul Müdürü Ömer Tunç tarafından takdim edilerek okuluna yaptığı bu önemli katkısı için de teşekkür edildi.

İrfan Maramuroğlu da, ?Şirket olarak sosyal sorumluluk projelerine oldukça önem vermekteyiz. Bu konuda da önceliğimiz geleceğimiz olan gençlerimizdir. Sizler aracılığıyla bizlere bu imkanı sunan sayın Okul Müdürümüz Ömer Tunç´a şirketim ve şahsım adına teşekkür ederim? dedi.

Haber: S.Derya BOSUT