İNOVİTAL FİGES SPOR U12 VE U16 TAKIMLARI KAZANDI...

Türkiye Basketbol Federasyonu, İzmir il temsilciliği tarafından düzenlenen U12 Erkekler Ligi toplam 8 grup 71 takımın katılımı ile gerçekleşiyor.

Türkiye Basketbol Federasyonu, İzmir il temsilciliği tarafından düzenlenen U12 Erkekler Ligi toplam 8 grup 71 takımın katılımı ile gerçekleşiyor. 5.grupta yer alan İNOVİTAL FİGES sezonun 4.maçında, ilçemizin diğer temsilcisi Menemen Belediye Spor Kulübü ile karşılaştı. 2 Mart Cumartesi günü Karşıyaka Çiğli İztik Spor Salonunda oynandı. Maça daha iyi başlayan Menemen Belediye Spor oldu. İlk 3 periyodu önde geçse de son periyotta maça ağırlığını koyan İnovital Figes sayılarına karşılık veremedi. Normal süresi 41-41 eşitlik ile geçen maçta uzatma sonucunda kazanan 47-43 skor ile Inovital Figes Spor oldu.

İnovital Figes Spor U16 Erkek Takımı, 6 mart Salı günü Çiğli iztik spor salonunda Ege Asist Spor Kulübü ile karşılaştı. Maçın başından sonuna kadar üstünlüğünü devam ettiren Inovital Figes maçı 80-58 kazanarak 7.maçında 5.galibiyetini alarak gruptan çıkma şansını devam ettirdi. İnovital Figes Spor sezonun 8. maçında 13 Mart Salı günü Çiğli Iztik spor salonunda 9 Eylül Basketbol İhtisas Spor Kulübü ile karşılaşacak.

 Haber S. Derya BOSUT