Bugün, 9 Temmuz 2020 Perşembe


İNOVİTAL FİGES SPOR KULÜBÜ HAFTAYI 2 GALİBİYET İLE KAPATTI

İzmir İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Genç Erkekler Kategorisi, 4 grupta toplam 34 takımın katılımı ile gerçekleşiyor. Ligde B grubunda yer alan İnovital Figes Spor kulübü, 09 Ekim Salı günü Halkapınar Spor Salonu´nda oynanan maçta SİBA Spor Kulübü

 

İzmir İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Genç Erkekler Kategorisi, 4 grupta toplam 34 takımın katılımı ile gerçekleşiyor. Ligde B grubunda yer alan İnovital Figes Spor kulübü, 09 Ekim Salı günü Halkapınar Spor Salonu´nda oynanan maçta SİBA Spor Kulübü ile karşılaştı. Maça çok tutuk başlayıp rakibin sayılarına engel olamayan Figes ilk periyodu 17-6, devre arasını da 27-19 geride kapattı. 2.yarıda daha yüzdeli hücum ederek başladı, önce eşitliği sağladı, sonra da öne geçerek maçın sonuna kadar üstünlüğünü devam ettirdi ve sahadan 61-56 galip ayrılarak 2.maçında 2. galibiyetini aldı. SİBA Spor Kulübü ise ilk mağlubiyetini aldı.

Yıldız Erkekler Kategorisi toplam 7 grupta 68 takımın katılımı ile gerçekleşiyor. B grubunda yer alan İnovital Figes, 10 Ekim Çarşamba günü Halkapınar Spor Salonu´nda Büyük Mega Basketbol Kulübü ile karşılaştı. Maça çok iyi başlayarak rakibine üstünlüğünü kabul ettiren Figes ilk periyodu 18-11, devreyi de 34-22 önde kapattı. 2. yarıda karşılıklı top kayıpları arttı, 2 takım da istediği hücumları gerçekleştiremedi. Daha yüzdeli hücum eden Figes 4.periyodda farkı 20 sayıya kadar çıkarttı. Periyodun sonuna doğru fark 8 sayıya kadar düşse de rakibinin öne geçmesine izin vermedi ve sahadan 59-47 galip ayrılarak 2. maçında 2. galibiyetini aldı.

Haber Gökay ÖZALP