Bugün, 3 Temmuz 2020 Cuma


İNOVİTAL FİGES SPOR KULÜBÜ 2 KATEGORİDE DE FARKLI KAZANDI?

Türkiye Basketbol Federasyonu İzmir İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Büyük Erkekler Liginde 23 Kasım Cuma günü Halkapınar Spor Salonu´nda oynanan maçta Çeşme Belediye Spor Kulübü ile karşılaştı

Türkiye Basketbol Federasyonu İzmir İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Büyük Erkekler Liginde 23 Kasım Cuma günü Halkapınar Spor Salonu´nda oynanan maçta Çeşme Belediye Spor Kulübü ile karşılaştı. Sezonun ilk devresinde oynanan maçı 79-70 kazanan Inovital Figes 2.maça da iyi başlayan takımdı. İlk periyodu 8 üçlük isabeti bularak 31-19 önde kapattı. 2.periyodun ilk 5 dakikasında Çeşme farkı 4 sayıya kadar indirse de Figes maça ağırlığını tekrar koyarak ilk devre 57-35 bitti. Maçın 2.yarısında iyi oyununu skora yansıtarak 103-58 galip gelmeyi başardı.

İzmir il temsilciliği tarafından düzenlenen U18 Erkekler Liginde B Grubunda yer alan INOVİTAL FİGES sezonun 5.maçında, 27 Kasım Salı günü Halkapınar Spor Salonunda İzmirspor ile karşılaştı. Maça tutuk başlayarak ilk 5 dakikayı 3-2 önde kapatan Figes ilk periyotta kalan sürede baskıyı arttırarak rakibini top kaybına zorladı ve çaldığı topları sayıya çevirerek ilk periyodu 31-6 önde kapattı. 2.periyotta rakibinin hücum etmesine izin vermeyerek farkı daha da açıp ilk yarıyı 59-10, 2.yarıdada hızlı hücumlarına devam ederek rakibinin hatalarını sayı ile cezalandırdı ve maçı 111-20 kazanarak 5.maçında grubunda namağlup liderliğini devam ettirdi.