Bugün, 8 Temmuz 2020 Çarşamba


İlçe Öğrenci Seçimi Yapıldı

Öğrencilere demokrasi bilinci kazandırmak, özgüven oluşturmak adına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan İlçe Öğrenci Temsilciliği seçimi, mini bir seçim havasında gerçekleştirildi. İlçemizi ilde temsil edecek olan 1 başkan ve 2 yardımcısı böylece belir

Öğrencilere demokrasi bilinci kazandırmak, özgüven oluşturmak adına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan İlçe Öğrenci Temsilciliği seçimi, mini bir seçim havasında gerçekleştirildi. İlçemizi ilde temsil edecek olan 1 başkan ve 2 yardımcısı böylece belirlenmiş oldu.

Geçtiğimiz günlerde her okulun kendi bünyesinde seçtiği okul başkanları bu sefer de aralarından ilçe temsilcisini seçmek için geçtiğimiz salı günü Şehit Kemal Ortaokulu Konferans Salonu´nda bir araya geldi.  İlçe öğrenci temsilciliği seçimine; ilkokul-ortaokul ve lise düzeyinde resmi-özel olmak üzere ilçemizden 57 öğrenci katıldı.

Toplantının amacı ve işleyişi hakkında konuşmaları 125. Yıl Okul Müdürü İbrahim Bayramoğlu ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Civcir gerçekleştirdi.

Seçim çalışmalarını yürütmek üzere divana aday olmak isteyenler arasından divan oluştu. Divan başkanı katip üyeler ile birlikte yoklamayı gerçekleştirerek salonda bulunup ismi listede olmayanların isimlerini listeye yazdı. Başkanlık için aday olmak isteyenlerin isimleri alınarak toplam 24 başkan adayı belirlendi. Başkan adaylarına; kendilerini tanıtmak, yapacakları çalışmaları, düşünce ve hedeflerini anlatmaları için beşer dakikalık süre verildi. Kardeş okul, okullar arası spor müsabakaları düzenleme, öğrenciler arası kitap sevgisi aşılama ve okullar arası dayanışma gibi projeler adaylardab geldi.

Tanıtım konuşmaları tamamlanınca aday olanlara medeni cesaretleri nedeniyle teşekkür edilerek seçime geçilmeden önce bir kez daha adayların isimleri hatırlatıldı ve oylamaya geçildi. Öncesinde öğrencilere sandığın boş olduğu gösterildi.

Gizli oylama ile seçim yapıldı

57 katılımcı, tek tek sandık başına gelerek başkan olarak belirlediği ismi kapalı bölümde kağıda yazıp oyunu kullandı. Oy verme işlemi sona erince sandık açılarak öncelikle sandıkta 57 oy olup olmadığı kontrol edildi ve sayıma geçildi. Seçim sonucuna göre,

İlçe Öğrenci Temsilcisi olarak başkanlığa Gelişim Koleji´nden Deniz Alparslan, yardımcılarına ise Halide Gencer Ticaret Meslek Lisesi´nden Başak Kızkapan ile 29 Ekim Koleji´nden Mehmet Eser seçildi.

Haber: S.Derya BOSUT