?Hilal Olsun Türkiye´

Türk Kızılay´ı Menemen Şubesi´nin Ramazan ayı sebebiyle yaptığı basın açıklamasında...

Türk Kızılay´ı Menemen Şubesi´nin Ramazan ayı sebebiyle yaptığı basın açıklamasında, ?150 yıldır dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin ulusal ve uluslararası alanda ihtiyaç sahibi insanlara merhamet elini uzatan Türk Kızılay, yardımlaşma ve dayanışmanın, hayırda yarışmanın, derdi olanla dertlenmenin, gönül birlikteliğinin doyasıya yaşandığı Ramazan ayında da düzenlediği kampanyayla yine binlerce ihtiyaç sahibinin iftar sofrasını bereketlendirecek.

?Hilâl Olsun Türkiye´ sloganıyla Ramazan ayı boyunca, yardımseverlerimiz ve ihtiyaç sahipleri için kolaylıklar sağlayan farklı bağış modellerimiz ile hayırseverlerimizin desteklerini, bir kez daha talep edeceğiz.

Gıda Kolisi Kampanyamız ile Ramazan boyunca ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere farklı içerik ve bedellerde hazırlanan gıda kolilerini yardımseverlerimiz satın alacak, biz de onlar adına bu gıda kolilerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız.

Zekât, Fitre ve Fidye Kampanyamız ile ekonomik durumu iyi olan hayırseverlerimizin dini vecibelerini yerini getirmelerini sağlarken, bağışlarının da doğru adreslere ulaşmasına vesile olacağız.

Aşevi Kampanyamız ile Türkiye genelindeki aşevlerimizde pişirilen yemekleri, ihtiyaç sahibi ailelere sunacağız. Aşevlerimize gelme imkânı olmayan ihtiyaç sahiplerimizin yemeklerini adreslerine teslim edeceğiz.

Hayırseverlerimizden gelen bağışların yüklendiği ve belirli ürün gruplarının marketlerden satın alınmasına olanak sağlayan Kızılay Kartımızla, ihtiyaç sahiplerine yardım elimizi onların onurlarını kırmadan uzatacağız. Her dönemde mazlumların yanında olan Türk Kızılay´ın bu çalışmalarının hedefine ulaşabilmesi için, sizin vereceğiniz destek büyük önem taşıyor. ?Bir yerine çok olmanın´ güzelliğini her zamankinden daha fazla hatırladığımız bu ayda, Kızılay´ı bir kez daha sahipleneceğinize inanıyor, gerek kampanyamıza katılımınız gerekse de kampanyamızın daha geniş kitlelere ulaşması noktasında tanıtım desteğiniz için şükranlarımızı sunuyoruz.

Cumhuriyet Meydanı´nda İftar Çadırı

Bereketin eksik olmadığı paylaşmanın ve yardımlaşmanın en yoğun yaşandığı dönem olan bu Ramazan ayında da, ihtiyaç sahibi birçok insana yardım elimizi uzatarak toplumsal değerlerimizi, az demeden çok demeden paylaşmanın güzelliğini her zamankinden daha fazla hatırlıyoruz. İhtiyaç sahiplerine küçük de olsa bir katkıda bulunmanın önemini daha çok idrak ettiğimiz bu dönemde bağışçılarımızın katkılarıyla iftar sofrası düzenliyoruz? denildi.

Haber S. Derya BOSUT