Bugün, 9 Temmuz 2020 Perşembe


Her Şey Aydınlık Geleceğimiz İçin

Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin açılışının 99. yılı münasebetiyle Kubilay İlkokulu koordinatörlüğünde hazırlanan ?23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı? kutlama programı katılımcılardan büyük alkış aldı.

CHP´den Çocuklara Bayram Hediyesi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde CHP Menemen İlçe Örgütü düzenlediği etkinlikle çocukları mutlu etti.  Çocuklara; Atatürk baskılı tişört, balon, meyve suyu, kek ve kuru boya kalemi dağıtıldı. Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen etkinliğe; Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin de katıldı.

CHP Menemen İlçe Örgütü adına günün anlamına dair açıklamada bulunan CHP Kadın Kolları İlçe Başkanı Berna Eyinç, ?Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin kuruluşunun ve milli egemenliğimize kavuşmanın 98. yıldönümünü büyük bir coşku gurur ve heyecanla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

TBMM´nin açılışı ile 23 Nisan 1920´de başlayan büyük değişim Türk ulusal birliğinin sağlandığı sınırları misak-ı milli ile saptanan vatanımızın kurtarıldığı Türk Ulusunun binlerce yıllık tarihindeki en büyük devrimi simgeleyen 29 Ekim 1923´te Cumhuriyetin ilanıyla sonuçlanmıştır.

Cumhuriyetin geleceğini gençlere ve yarınların sahipleri çocuklara emanet edecek kadar çocuklarımıza ve gençlerimize güvenini ifade eden Atatürk onlara bir de bayram armağan etmiştir.

Bugün bizlere düşen görev; Cumhuriyetimizin temel niteliklerini en iyi şekilde koruyup muhafaza etmektir. ?Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir´ sözünün anlamı ve önemini çok iyi kavramış bir millet olarak gelecek nesillerimize modern bir Türkiye bırakacağımızdan hiç şüphem yoktur. Yarının büyükleri olacak çocuklarımıza en temel görevimiz budur.

 Bu duygu ve düşüncelerle tüm ulusumuzun ve çocuklarımızın bayramını en içten duygularımla kutlar bu günleri bize armağan eden büyük önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK´ün aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum? dedi.

Haber: Gökay ÖZALP