Hedef gönüllü sayısını arttırmak

Başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıkları korumak için çalışan TEMA Vakfı´nı temsil etmenin büyük bir sorumluluk olduğunu belirten Candan Kilbul ?Bugün ülke genelinde var olan 750 bini aşkın gönüllüsü, TEMA Vakfı´nın her zaman en büyük gücü olmuştur.

Başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıkları korumak için çalışan TEMA Vakfı´nı temsil etmenin büyük bir sorumluluk olduğunu belirten Candan Kilbul ?Bugün ülke genelinde var olan 750 bini aşkın gönüllüsü, TEMA Vakfı´nın her zaman en büyük gücü olmuştur. Menemen´in doğal varlıklarını ve sürdürülebilir yaşamı korumak üzere gönüllü ekibimle birlikte var gücümüzle çalışacağız. Minik TEMA, Yavru TEMA, Ortaokul TEMA, Lise TEMA ve Genç TEMA gruplarını oluşturarak ilçemizde gönüllü sayımızı artırıp, ilçemize doğa ve çevre konusunda en üst düzeyde katkı sağlayacağız. Bunun için de her zaman daha çok gönüllüye ihtiyacımız var. Herkesi TEMA gönüllüsü olmaya ve destek vermeye çağırıyoruz? dedi.

TEMA Vakfı Menemen İlçe Sorumluluğu ekibinin, toprağı bereketli, havası temiz, dereleri çağlayan; yaşanabilir bir gelecek için çalışmalar gerçekleştireceği ifade edildi. Bu kapsamda doğal varlıkların korunması için kamuoyunu bilinçlendirme çalışmaları yürüteceği; verimli tarım topraklarının, su varlıklarının, mera ve orman alanlarının korunması için çalışacağı belirtildi. Ekolojik okuryazar bireylerin yetişmesi için okullar ve gönüllü öğretmenlerle iş birliği gerçekleştirerek TEMA Vakfı´nın ücretsiz doğa eğitimlerini toplumun tüm kesimlerine yaygınlaştıracağı ifade edildi.

TEMA Vakfı iki toprak sevdalısı, Toprak Dede Hayrettin Karaca ve Yaprak Dede A. Nihat Gökyiğit tarafından 1992 yılında kuruldu.

Haber: S. Derya BOSUT