Bugün, 9 Temmuz 2020 Perşembe


Havacılık Sevgisi Kazandırmak Adına

Geçen haftalarda Türk Hava Kurumu Menemen Şubesi Menemen Anaokulu´nda boyama kitabı ve boya kalemi dağıttı. THK Menemen Şube Başkanı Hilmi KURTOĞLU, Başkan Yardımcısı Zeynep BÜYÜKKOCA ve Şube Saymanı Model Uçak Öğretmeni Tülay ÇETİN ile dağıtılan boyama k

Geçen haftalarda Türk Hava Kurumu Menemen Şubesi Menemen Anaokulu´nda boyama kitabı ve boya kalemi dağıttı. THK Menemen Şube Başkanı Hilmi KURTOĞLU, Başkan Yardımcısı Zeynep BÜYÜKKOCA ve Şube Saymanı Model Uçak Öğretmeni Tülay ÇETİN ile dağıtılan boyama kitapları büyük ilgi gördü.

 Havacılık üzerine olan boyama kitabında yer alan pilot ve astronot fotoğrafları küçükler tarafından sevinçle karşılandı. Sayfaları merakla çeviren miniklerin heyecanı görülmeye değerdi.

 Tek tek isimleriyle çağrılan çocuklara host, hostes, pilot, paraşütçü, yamaçparaşütçü, yelkenkanatçı, astronot gibi unvanlar ile seslenilmesi miniklerin çok hoşuna gitti.

 Şube Saymanı Model Uçak Öğretmeni Tülay ÇETİN Türk Hava Kurumu´nun kurucusunun Mustafa Kemal ATATÜRK olduğunu, kurumun 1925 yılında kurulduğunu, ambleminin uçak olduğunu belirterek miniklerin yüreğine ilk havacılık sevgisini aşılamış oldu.

Şube Başkanı Hilmi KURTOĞLU miniklerin karşısında çok heyecanlandığını onların gözlerindeki pırıltıyı görmekten çok mutlu olduğunu ifade ederek, ?10 yaşına geldiğinizde ilk alacağınız ücretsiz model uçak kursu için sizleri Türk Hava Kurumu Menemen Şubesine bekliyorum. Ailenizden bunu isteyin, bizler sizleri bekliyor olacağız? dedi.

Minikler Türk Hava Kurumu yetkililerine hep bir ağızdan teşekkür ettiler. Ayrıca okul müdürü Sayın Dilek SAKARYA da ?Anaokulumuza yapmış olduğunuz bu katkıdan dolayı teşekkürlerimizi sunarız, boyama kitaplarınızı keyifle miniklerimize boyatıp, bu etkinliği okul sayfamızda yayınlayacağız? dedi.

Haber: S.Derya BOSUT